Yatırım yapmaya başla!

YouTube Kanalların Abone Sayısını Yaklaşık Olarak Gösterecek

Dev video platformu YouTube’da kanalların sahip olduğu abone sayıları önümüzdeki dönemde yaklaşık olarak gösterilecek.
YouTube Kanalların Abone Sayısını Yaklaşık Olarak Gösterecek

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından kullanılır hale geliyor. Kanal sahipleri daha fazla aboneye sahip olmak için birbirinden kaliteli içerikler üretmeyi amaçlıyor. Bununla beraber YouTube’dan elde ettikleri gelir yükseliyor. Bir kanalın sahip olduğu potansiyel ile ilgili en net ölçüt sahip olduğu abone sayısı diyebiliriz.

Dev platform, abone sayısı fazla olan hesapları etkileyen yeni bir düzenleme yapmaya hazırlanıyor. Yapılacak olan yeni düzenleme ile yüksek kullanıcı sayısına sahip kanalların, abone sayıları yaklaşık olarak gösterilecek. Bugün itibariyle kanalların info bölümünde ne kadar aboneye sahip oldukları tam tamına gösteriliyor.

Google’dan Abone Sayısına Düzenleme

Google’dan Abone Sayısına Düzenleme

Sosyal medya uygulamalarının büyük bölümünde takipçi ve abone sayısı gibi kriterler büyük önem arz ediyor. Herhangi bir hesabı takip etmek isteyen kullanıcılar ilk olarak o hesabın ne kadar takipçisi olduğuna bakıyor. Yüksek takipçiye sahip olan hesaplar, yeni kullanıcıya güven veriyor. YouTube’da da bu durum böyle işliyor.

Sayısı binler ile ifade edilen bir kanal ile milyonları bulmuş bir kanala olan bakış açısının kullanıcı gözünde bir olması mümkün değil. Ancak YouTube, bu sayıya önem veren kullanıcıların canını sıkacak bir karar aldı. Şirket abone sayısı 1000’den fazla olan kanalların takipçi sayısını yaklaşık olarak gösterecek. Bir nevi en yakın sayıya yuvarlayacak.

Son dönemde benzer bir kararı Instagram almıştı. Popüler uygulama yapılan paylaşımlardaki beğeni sayısını gizleyeceğini açıklamıştı. Milyonlarca kullanıcısının büyük önem verdiği beğeni sayısına yönelik bu karar son derece tepki çekmişti.

YouTube Kanal Sahiplerini Koruyor

YouTube Kanal Sahiplerini Koruyor

Video paylaşım devinin almış olduğu bu kararda başlıca sebep, içerik üreticilerin üzerinde çok fazla baskı oluşturulması gösteriliyor. Özellikle dünyaca ünlü YouTube kanalı sahiplerine izleyicilerden gelen abone sayısı ile ilgili artış ve azalmalara dair mesajlar Google’ı böyle bir önlem almaya yöneltmiş.

YouTube’un kullanıma sunacağı bu özellik ile kanal sahiplerinin ne kadar gelir elde ettiklerini tahmin etmek daha zor bir hal alacak. Bazı üçüncü parti web siteleri, abone sayısı üzerinden kanal sahiplerinin elde ettiği gelirleri hesaplayabiliyor. Yeni sistem ile bunu yapmak pek kolay olmayacak. Şirketin yeni düzenlemeyi Ağustos ayı itibariyle uygulamaya koyması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum