Yatırım yapmaya başla!

YouTube’da Kanal Sahipleri Videolarının Altına Gelen Yorumları Filtreleyebilecek

Video devi YouTube’da yayıncılar artık içeriklerinin altına gelen yorumları daha etkin arayabilecek.
YouTube’da Kanal Sahipleri Videolarının Altına Gelen Yorumları Filtreleyebilecek

Dünyanın en büyük video paylaşım YouTube’da bugün itibariyle sayısız içerik bulunuyor. Bu içerikler milyonlarca kullanıcı tarafından izleniyor ve paylaşılıyor. YouTube videoların yüksek etkileşimde bulunması adına kullanıcılara çeşitli araçlar sunuyor. Günümüzde pek çok sosyal medya ve internet platformunda olduğu gibi YouTube’da videoların altına sayısız yorum atılıyor. Bu yorumlar videoların öne çıkması adına YouTube algoritmasında büyük öneme sahip.

Yayıncılar için videoların altına gelen yorumlar içeriğin kalitesinin anlaşılması adına önemli bir kriter. Pek çok yayıncı videolarının altına gelen yorumları okuyor ve bu yorumların altına bizzat kendisi cevap verebiliyor. Özellikle yüksek takipçiye sahip ve izlenme sayısı fazla olan videoların altına yüzlerce hatta binlerce yorum geliyor. Yayıncılar için bu yorumları ayırt etmek bir işkence haline gelebiliyor. YouTube sunacağı yeni arama filtreleri ile içerik üreticiler videolarına gelen yorumları çok daha etkin bir şekilde ayırt edebilecek.

Yorumlar için Yeni Filtreler Geliyor

Yorumlar için Yeni Filtreler Geliyor

YouTube zaman içerisinde platformuna pek çok yeni özellik ekliyor. Bu özelliklerden pek çoğu kullanıcıları etkilemekle beraber içerik üreticiler için de daha iyi bir deneyim sunulması amaçlanıyor. Şirketin üzerinde çalıştığı son özellik kanal sahiplerini oldukça memnun edecek. Geliştirilecek olan araç ile yayıncılar videolarının altına gelen yorumları çeşitli kriterlere göre filtreleyebilecek. Özellikle çok sayıda yorum alan yayıncılar bu sayede inceleme işlemini çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Video paylaşım platformu yorum filtrelerini 5 ana başlık altında topladı. Bu başlıklar ise şu şekilde sıralanıyor. Yanıt durumu, soru içeriyor mu, abone sayısı, abonelik durumu ve yorum yapan kişinin abone.

  • Yanıt durumu: İçerik sahibi bu yoruma yanıt verdi mi?
  • Soru durumu: Yapılan yorumda bir soru bulunuyor mu?
  • Abone sayısı: Yorumcunun en az 1000, 10 bin, 100 bin, 1 milyon veya 10 milyon abonesi var mı?
  • Abonelik durumu: Yorum sahibi içerik sahibinin kanalına abone mi?
  • Üyelik durumu: Yorum yapan kişi bir üye mi?

Mevcut Aramaya Yeni Kriterler

Mevcut Aramaya Yeni Kriterler

Video devinin aslında bugüne kadar yorumların filtrelenmesi adına bir aracı mevcuttu. Ancak yayıncılar videolarının altına gelen yorumları sadece anahtar kelime üzerinden analiz edebiliyordu. Bu denli kısıtlı bir arama filtresi yayıncılar için son derece sıkıntılı bir deneyim sunuyordu. YouTube’un yeni arama filtreleri ile beraber aramada bulunmayan ancak ilgili kelimeleri de sonuçlarda göstermesi bekleniyor.

YouTube’un arama filtreleme sistemi halen ekip tarafından geliştirme aşamasında. Önümüzdeki günlerde bu sisteme yeni filtrelerin eklenebileceği gelen haberler arasında. Sunulacak olan yeni filtreleme aracı özellikle yüksek takipçili ve fazla yorum alan kanal sahipleri için şüphesiz memnuniyet yaratacaktır. YouTube’un önümüzdeki günlerde yeni filtreleme sistemini platform genelinde yayması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum