Yatırım yapmaya başla!

YouTube Ulaştığı İzleyici Sayısı ve Yeni İçerikleriyle Göz Doldurdu!

YouTube CEO'su Susan Wojcicki platformun ulaştığı izleyici sayısı ve yeni içerikleri hakkında konuşma yaptı. Detaylar aşağıda...
YouTube Ulaştığı İzleyici Sayısı ve Yeni İçerikleriyle Göz Doldurdu!

YouTube CEO’su platforma her ay giriş yaparak video izleyen kişi sayısının 1.8 milyara ulaştığını duyurdu. New York’ta Brandcast etkinliğinde konuşma yapan Susan Wojcicki, gururla paylaştığı bu haberin aynı sıra platformda yayınlanacak yeni orijinal içerikler hakkında da bilgi verdi.

Son dönemde gelen merkezine yapılan saldırı ve sonrasında da YouTube’a karşı açılan dava gibi nedenlerle pek iyi günler geçirmeyen YouTube, 1.8 milyarlık izleyicisi sayısıyla rakiplerini kıskandırdı. Son olarak Haziran ayındaki duyurusuyla 1.5 milyar izleyiciye ulaştığını duyuran YouTube, yaklaşık bir sene içinde aylık giriş yapan izleyicisini 1.8 milyara çıkardığını gösterdi.

Diğer taraftan söz konusu rakam içerisinde hesap açmadan video izleyenlerin olmadığı bilgisini de hatırlatalım.

YouTube 1.8 Milyar İzleyici Sayısı Sonuçta; YouTube’a reklam verenler için önem taşıyan rakamlar şirketlerin pazarlama politikalarını belirlemelerine ya da platforma ne büyüklükte reklam vereceklerini belirlemelerine yardımcı oluyor.

İlaveten; yaklaşık 1 yılık süreç içerisindeki artış miktarının çok yüksek olmaması dikkat çekerken CEO da bu konu üzerinde durmayı ihmal etmedi.

Platformun karşılaştığı sıkıntılar neticesinde YouTube’un sorumlu bir şekilde büyümesi gerektiğini vurgulayan Wojcicki, politikalarını daha kısıtlayıcı hale getirdiklerini belirtti.

YouTube CEO2su Susan Wojcicki "Platform Sorumlu Büyümeli" DediDaha önce de YouTube’daki içerik üreticilerinin para kazanmasını kolaylaştıracak yollar üzerinde çalıştıklarını söyleyen CEO, çocuklara komplo teorili videolar sunan YouTube Kids’i geliştirmek için de daha çok çabalayacaklarını dile getirmişti.

YouTube’un duyurusundaki yeni içeriklere baktığımızda ise karşımıza yıldız basketbolcu LeBron James, Kevin Hart, dünya güzeli Priyanka Chopra ve Will Smith’in dikkat çeken projesi çıkıyor.

En son Netflix’in yüzünü güldüren orijinal filmi Bright ile izleyici karşısına çıkan Will Smith’in YouTube’da yayınlanacak performansı şimdiden büyük merak uyandırdı.

Will Smith Büyük Kanyon'dan AtlayacakKeza bir süre önce YouTube kervanındaki yayıncılar arasına katılan ünlü oyuncu, dünyanın en sarp bölgeleri arasındaki Büyük Kanyon’da helikopterden bungee-jumping yapacak.

İlaveten; atlayışın bri diğer dikkat çekici yanının da Will Smith’in bu yayından elde edilecek geliri bağışlayacağını duyurması. Daha açık söylemek gerekirse 25 Eylül’de, Will Smith’in 50. yaş gününde canlı olarak yayınlanacak atlayıştan elde edilecek gelir, yardım kuruluşlarına gönderilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum