Yatırım yapmaya başla!

YouTube İzlenmesi Zorunlu Reklamların Sayısını Çoğaltıyor!

Dev video platformu YouTube, yaptığı açıklama ile zorunlu olarak yayınlanan reklamların sayısının artacağını belirtti. İşte detaylar…
YouTube İzlenmesi Zorunlu Reklamların Sayısını Çoğaltıyor!

Dünyanın önde gelen video paylaşım platformu YouTube, yapmakta olduğu reklam gösterimleri ile hem kendisine hem de kanal sahiplerine büyük kazançlar sağlıyor. Ancak platformu kullanan milyonlarca ücretsiz hesap kullanıcısı artan reklam gösterimlerinden rahatsız olmakta.

Buna rağmen şirket geçtiğimiz aylarda müzik dinleyenler için reklam gösterimini artıracağını açıklamıştı. Bilindiği üzere YouTube’da kullanıcıların karşısına iki çeşit reklam sunuluyor. Bu reklamlardan biri 5 saniye süreli ve kullanıcılar istediği gibi geçerken diğerinde ise reklamı izlemek zorunda kalıyor. Şirketten yapılan açıklamada zorunlu reklamların sayısının artacağı açıklandı.

Zorunlu Reklamlar Artıyor

Zorunlu Reklamlar Artıyor

YouTube’un atlanamayan reklamları bugüne kadar belirli içerik üreticiler tarafından videolara eklenebiliyordu. Tabi bu türde videoların kanal sahiplerine daha fazla kazanç sağladığı bir gerçek. Ancak şirket yaptığı son açıklama ile tüm kanal sahiplerinin, içeriklerine zorunlu videolar eklemesine olanak sağlayacağını belirtti.

Her ne kadar YouTube Premium gibi reklamsız kullanım seçenekleri mevcut olsa da, platformdaki kullanıcıların büyük bölümü ücretsiz hesap kullanmakta. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde içeriklerdeki zorunlu reklamların artacak olması, milyonlarca kullanıcıyı fazlasıyla rahatsız edecektir.

Uygulama Önümüzdeki Hafta Başlıyor

Uygulama Önümüzdeki Hafta Başlıyor

YouTube’un zorunlu reklamları tüm içerik üreticilerinin kullanıma sunma imkanını, önümüzdeki haftadan itibaren başlatacağı belirtildi. Daha çok gelir getirmesiyle bilinen zorunlu reklamları, hemen hemen tüm kanal sahiplerinin kullanmaya başlayacağı belirtiliyor.

Uygulamanın önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak olmasına rağmen, daha önceden yayınlanmış videoları da kapsayacağı belirtildi. Dolayısıyla önümüzdeki günlerden itibaren pek çok videoda zorunlu reklamların yerleştirildiğine tanık olabiliriz.

YouTube’un bu hamle ile kanal sahilerini kendisine daha fazla başladığı ve daha fazla içerik üretmeleri için teşvik ettiği görülüyor. Söz konusu uygulama ile hem kanal sahiplerinin hem de YouTube’un gelirlerinde büyük artış yaşanacağı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum