Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YouTube İlk Gösterim Özelliğini Kullanan Yayıncılara Faydalı Yenilikler Sunuyor

YouTube ilk gösterim özelliğinin yanına yeni araçlar ekliyor.
YouTube İlk Gösterim Özelliğini Kullanan Yayıncılara Faydalı Yenilikler Sunuyor
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük video platformu YouTube her gün milyonlarca insana ev sahipliği yapıyor. Yayıncılara paylaştığı videolara kazanç elde etme imkanı tanıyan YouTube, sunduğu deneyimi iyileştirmek için pek çok yeni özellik üzerinde çalışıyor. Pek çok tanınmış insan kendi YouTube kanallarını açıyor ve buradan takipçileri ile iletişimde bulunabiliyor. Yayın servisi geçtiğimiz günlerde reklam gösterimi politikasında değişikliğe gideceğine dair açıklamalarda bulunmuştu.

Reklam gösterimi yapılacak kanalların kapsamını genişleten şirket daha fazla yayıncıya kazanç imkanı sağlamış oldu. Geçtiğimiz dönemde YouTube’da sunulan faydalı özelliklerden birisi ise ilk gösterim olmuştu. Yayıncılar hazırladıkları videoları doğrudan yayınlamak yerine gösterim şeklinde sunabiliyor. YouTube bu özelliği daha kullanışlı hale getiriyor.

İlk Gösterim Deneyimi Artıyor

İlk Gösterim Deneyimi Artıyor

İlk gösterim özelliği sayesinde videoların yanında sohbet pencereleri açılabiliyor. Böylece yayıncılar izleyiciler ile iletişime geçebiliyor. Bu yıl tüm dünyayı etki altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle YouTube’un trafiğinde büyük artış yaşandı. Bu artış hem izleyici hem de yayınlanan içerik anlamında kendisini gösteriyor. İlk gösterim özelliği de daha fazla kullanılır oldu.

İlk gösterim bölümüne gelecek özelliklerden birisi Live Redirect adını taşıyor. Yayıncılar bir gösterimden önce canlı yayın yaparak ilk gösterimi yapılacak içeriğe kullanıcıları yönlendirebilecek. Gelecek olan bir diğer yenilik ise bu içeriklere fragman ekleme imkanı olacak. Yayıncılar gösterim başlamadan önce 15 saniyeden 3 dakikaya kadar uzunlukta tanıtıcı videolar ekleyebilecek.

GCM Yatırım Banner

Son yenilik ise geri sayım sayaçlarına farklı temalar kazandırılması olacak. Kullanıcılar farklı tema ve modlara uyumlu geri sayım sayaçlarına yer verebilecek. YouTube’un tüm bu araçlar ile ilk gösterim şeklinde paylaşılan videolara olan ilgiyi artırması bekleniyor. Live Redirect ve fragman ekleme özellikleri yayıncıların beğenisine sunuldu. İlerleyen günlerde Geri Sayım Temaları aracının da yayınlanması bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.