Yatırım yapmaya başla!

YouTube Gelirlerini Artırmak Adına Kaliteli Kabul Edilen İçeriklere Odaklanıyor

Video paylaşım devi YouTube, daha yüksek gelirler elde etmek ve kullanım deneyimini artırmak için kaliteli içerikleri öne çıkaracak.
YouTube Gelirlerini Artırmak Adına Kaliteli Kabul Edilen İçeriklere Odaklanıyor

YouTube bilindiği üzere dünyanın en büyük platformlarının başında geliyor. Google’ın sahibi olduğu video paylaşım devi, algoritmasını daha iyi bir deneyim sunmak adına sürekli güncelliyor. Şirket son olarak kendi interaktif içeriklerini hazırlayacağı haberiyle gündeme gelmişti. Bu hamlesi ile Netflix’e rakip olmayı planlayan YouTube, son aylarda elde ettiği gelirler ile hayal kırıklığı yaşıyor.

Bu durumu dikkate alan şirket yetkilileri, yeni ölçütler ile gelirlerini artırmayı planlıyor. Bilindiği üzere videoların öne çıkması için çeşitli kriterler mevcut. YouTube, artık videolarda yer alan bilgilerin doğruluğunu da bu kriterler arasına ekleyecek. İçeriklerinde kaliteye daha fazla önem vermeyi planlayan şirket, yeni kriterler ile hem yüksek gelir sağlayacak hem deneyimini artıracak.

YouTube’dan Kalite Hamlesi

YouTube’dan Kalite Hamlesi

YouTube’un mevcut algoritmasında videoların öne çıkma kriteri ağırlıklı olarak izlenme sayısı ve kullanıcı etkileşimi oluyor. Ancak bu videoların pek çoğunda kullanıcılara yanlış bilgi verilmesi söz konusu. Bu durum haliyle platformun gelirlerinde bir miktar düşüşe neden olabiliyor. Şirket bu durumu tersine çevirmek için yeni kriterler eklemeye hazırlanıyor.

Google, video platformunun daha iyi bir deneyim sunması adına kriterleri arasına kaliteyi eklemeye hazırlanıyor. Yeni algoritma sayesinde kaliteli ve doğru bilgiler içeren videoların kullanıcılara gösterimi yüksek olacak. Kriterleri karşılamayan içeriklerin kullanıcı etkileşimi ise algoritma tarafından azaltılacak. Söz konusu ölçüte dair çok fazla bilgi mevcut değil.

Bloomberg’de yer alan rapora göre YouTube’un yeni algoritması için iki yeni yöntem üzerine çalıştığı belirtildi. Gelecek olan yeni etkileşim kriterinin uzun vadede YouTube’a nasıl yansıyacağı ise merak ediliyor. Ancak dünyanın en büyük video platformunun her geçen gün daha güçlü bir hale geldiğini düşünecek olursak, yeni kriterler YouTube’un yararına olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum