Yatırım yapmaya başla!

YouTube Kullanıcıları Rahatsız Eden Ek Açıklamalar Özelliğini Kaldırıyor

YouTube’da uzun zamandır var olan ve kullanıcılara rahatsızlık veren video içindeki ek açıklamalar özelliğinin kaldırılacağı açıklandı.
YouTube Kullanıcıları Rahatsız Eden Ek Açıklamalar Özelliğini Kaldırıyor

Video paylaşım devi YouTube, geride bıraktığı zaman içerisinde kullanıcılarına yönelik pek çok özelliği kullanıma sunuyor. Bu özelliklerden bazıları yoğun ilgi görürken bazıları ise rahatsızlık verici olabiliyor. Bunlar arasında özellikle sık reklam gösterimi ve video içerisinde yer alan ek açıklamaları gösterebiliriz.

Şirket geçtiğimiz günlerde atlanabilir reklamlara yönelik yeni düzenleme getireceğini açıklamıştı. Son olarak bir diğer düzenleme ise videolar içerisinde sıklıkla rastladığımız ek açıklamalar ile ilgili. Bazı içerik üreticiler videoların içerisine çok fazla ek açıklama ekleyebiliyor. Bu durum haliyle kullanıcı tarafında rahatsızlık yaratabiliyor. Bu durumun farkında olan YouTube yeni bir düzenleme yapmaya hazırlanıyor.

Videolardaki Ek Açıklamalar Kaldırılıyor

Videolardaki Ek Açıklamalar Kaldırılıyor

YouTube’un son olarak algıladığı karar, rahatsız edici bir özelliğin sona ereceğini müjdeledi. Kullanıcıların bu rahatsızlığının farkına varan YouTube, radikal bir karar alarak ek açıklamalar özelliğini kaldıracağını duyurdu. Yapılan açıklamada söz konusu özelliğin önümüzdeki yıldan itibaren tamamen devre dışı kalacağı vurgulandı.

Pek çok içerik üreticisi hazırladığı videoların içerisine istediği açıklamayı ekleyebiliyordu. Hatta bazıları videoların içerisinde link veriyordu. Görüntü kirliliğine neden olan bu duruma YouTube el koymuş oldu. Tabi bu kararın alınmasında, video izlemelerinin yüzde 70’nin mobil cihazlardan gerçekleşmesinin de etkisi büyük. Ek açıklamalar özelliği sadece masaüstü sürümünde kullanılabiliyordu.

Geriye Dönük Tüm Açıklamalar Silinecek

Geriye Dönük Tüm Açıklamalar Silinecek

YouTube Mayıs 2017’de kullanım oranı hepten azalan bu özelliği kapattığını açıklamış, içerik üreticilerin daha önceki ek açıklamaları silmelerine imkan tanıyordu. İçerik üreticiler yeni bir açıklama ekleyemiyor ya da mevcut açıklamayı düzenleyemiyordu. Şirket şimdi platformda yer alan tüm ek açıklamaları geriye dönük olarak sileceğini duyurdu.

Yapılan açıklamada 15 Ocak 2019 tarihinden itibaren platformdaki videolarda yer alan tüm ek açıklamaların kaldırılacağı duyuruldu. Yeni alınan karar sayesinde, kullanıcılar videolarda hiçbir şekilde ek açıklama ile karşılaşmayacak, karşılaştıklarında bu özelliği kapatmak durumunda kalmayacaklar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum