Yatırım yapmaya başla!

YouTube Reklamları Dikey Olarak Göstermeye Hazırlanıyor

Video paylaşım platformu YouTube, önümüzdeki günlerde dikey reklam gösterimi yapmaya başlayacak. İşte detaylar…
YouTube Reklamları Dikey Olarak Göstermeye Hazırlanıyor

Popüler video içerik platformu YouTube, kullanıcı tarafında çeşitli yenilikler yapmaya devam ederken, bir yandan da reklam veren şirketleri ilgilendirecek güncellemeler ile karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde kanal sahiplerine yardım kampanyaları ile bağış düzenleme imkanı sunacağını açıklayan YouTube, son olarak reklam gösterimlerinde çeşitliliğe gitmeye hazırlanıyor.

YouTube’un en büyük gelir kaynağı şüphesiz reklam gösterimleri. Geçtiğimiz aylarda videoları yüklendiği formata göre dikey göstermeye başlayan popüler paylaşım platformu, reklamları da dikey formatta göstermeye hazırlanıyor. YouTube dikey videolara dikey reklamlar yayınlayacak bir güncelleme üzerinde çalıştığını duyurdu.

YouTube’da Dikey Reklam Dönemi Başlıyor

YouTube’da Dikey Reklam Dönemi Başlıyor

YouTube yaptığı açıklama ile kısa zaman içerisinde videolarda dikey reklam gösteriminin başlayacağını duyurdu. Dikey video gösteriminin özellikle benzer boyutlarda olan akıllı telefonlar için son derece uygun olacağını belirten Google, dikey reklamlarla ilgili reklam sağlayıcılara “Büyük ve güzel gözüken bir ekranda yayınlayacağınız mesajlar, çok daha ilgi çekici ve verimli olacaktır.” açıklamasında bulundu.

Bilindiği üzere özellikle Instagram, Periscope gibi servislerin hızla yaygınlaşmasıyla beraber, sosyal medyada dikey olarak çekilmiş videolarda büyük artış yaşandığını söyleyebiliriz. Google’ın burada YouTube dışındaki mecralara reklam veren kurumları kendi bünyesine çekmek istediği görülüyor.

YouTube Gelirlerini Artırmak İstiyor

YouTube Gelirlerini Artırmak İstiyor

Akıllı telefon kullanıcıları için dikey video izlemek son derece kullanışlı olmakta. Haliyle bu tarz videolara ilginin artması, beraberinde reklam verenlerin de ilgisinin bu yöne çekilmesine zemin hazırlıyor. Her ne kadar profesyonel mecrada dikey videolar pek kullanılmasa da amatör olarak yapılan çekimlerde dikey videolarda büyük artış söz konusu.

Dikey videolara daha az konuya yer verilmesi, profesyonel camianın bu alana ilgisinin az olmasına neden oluyor. Ancak görünen o ki önümüzdeki günlerde dikey olarak çekilen videoların sürekli artmasıyla beraber, potansiyelinin hızla artacağı görülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum