Yatırım yapmaya başla!

YouTube, COVID-19 ile 5G Bağlantısı Olan Videoları Kaldıracağını Açıkladı

Video devi YouTube, son günlerde yaşanan olayların ardından 5G ile Corona virüsü bağlantılı içerikleri kaldırma kararı aldı.
YouTube, COVID-19 ile 5G Bağlantısı Olan Videoları Kaldıracağını Açıkladı

Tüm dünyada etkisini gösteren Corona virüsü pandemisi nedeniyle panik her geçen gün artıyor. İnsanlar en doğru bilgiye ulaşmak adına sosyal medya platformlarına başvuruyor. Video paylaşım devi YouTube’da konuyla ilgili sayısız içerik kendisini gösteriyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Corona virüsü ile ilgili videolar için reklam gösterimini durdurduğunu ve para kazanmayı kapattığını açıklamıştı. Sonrasında ise bu videolara belirli sınırlara kayıtlı kalmak şartıyla para kazanmanın açılacağı duyuruldu.

Tüm dijital mecralar gibi YouTube da kullanıcıların salgınla ilgili aslı astarı olmayan bilgilere maruz kalmasını istemiyor. Ancak dünya genelinde büyük bir dezenformasyon söz konusu ve insanlar kolayca yanlış bilgiye maruz kalıyor. Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de dolaşan bir söylenti, insanların 5G baz istasyonlarını yağmalamasına neden olmuştu. Bu durum sonrası YouTube, konuyla ilgili içeriklere dair önlem alacağını açıkladı.

YouTube’dan Yeni Önlem

YouTube’dan Yeni Önlem

Sosyal medya üzerinden çok sayıda asılsız bilgi yayılıyor ve paniğe neden oluyor. İngiltere’de dolaşan bir söylenti, 5G baz istasyonlarının Corona virüsünün yayılmasında rol oynadığına yönelik oldu. Kısa sürede yayılan bu dedikodu sonrası ülkede insanlar bu baz istasyonlarına zarar vermeye başladı. Bazı istasyonların ateşe verildiği biliniyor. YouTube ise kullanıcıları yanlış bilgilendiren bu videolara karşı harekete geçeceğini açıkladı.

Video paylaşım devinden konuya dair yapılan açıklamada, “Corona virüsünü önlemek için tıbbi olarak asılsız yöntemleri tanıtan videoları yasaklayan politikalarımız var. Bize bildirildiği takdirde söz konusu içerikleri kaldırıyoruz. Ayrıca 5G ve Corona virüsü ile ilgili komplo teorileri üreten kullanıcıları da yanlış bilgilendirmenin önüne geçmek adına içeriklerini sınırlandırmaya başladık.” ifadelerine yer verildi. Uzmanlar bu gibi iddiaların komplo teorisinden ibaret olduğuna dikkat çekiyor.

YouTube’dan bir sözcü ise “Tıbbi tedavi aramak yerine koronavirüsü önlemek için asılsız yöntemleri tanıtan videoları yasaklayan açık politikalarımız var ve bize bildirildiğinde bu videoları hızla kaldırıyoruz.” diye konuştu. YouTube’un almış olduğu bu karar şüphesiz kullanıcıların korunmasında önemli rol oynayacaktır. Baz istasyonlarına yapılan bu saldırı sonrası İngiltere Kültür Bakanı Oliver Dowden, asılsız içeriklerin kaldırılması için Facebook, Twitter ve YouTube ile görüşeceklerini açıklamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum