Yatırım yapmaya başla!

YouTube, Corona Virüsü Konulu Videolarda Reklam Gösterimini Kapatıyor

Video devi YouTube, Corona virüsü ile ilgili içeriklerde reklam göstermeme kararı aldı.
YouTube, Corona Virüsü Konulu Videolarda Reklam Gösterimini Kapatıyor

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, her gün milyonlarca ziyaretçinin akınına uğruyor. İnsanların aradığı her konuya dair içerikler barından YouTube, en iyi deneyimi sunmak adına sürekli yeni düzenlemeler yapıyor.

Bilgiye erişimde başlıca platformlardan biri haline gelen YouTube’un yapmış olduğu yenilikler bu yönden büyük öneme sahip. Bilindiği üzere Corona virüsü son dönemde başta Çin olmak üzere tüm dünyayı etkisi altına aldı. Salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 3 bini geçti.

90 binden fazla insan hastalığa yakalandı ve tedavi görüyor. Büyük korku yaratan salgınla ilgili sosyal mecralar üzerinden sayısız paylaşım yapılıyor ve bilgi akışı sağlanıyor. Bu mecraların başında ise YouTube’un geldiğini söyleyebiliriz. Şirket Corona virüsü konulu videolar için yeni bir politika belirledi. Buna göre salgın konulu videolarda YouTube göstermeme kararı aldı.

YouTube’dan Corona Virüsü Kararı

YouTube’dan Corona Virüsü Kararı

Son dönemde tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi YouTube’da da Corona virüsüne dair çok sayıda içerik paylaşılıyor. Yapılan paylaşımlar arasında doğru bilgiler olmakla beraber yanlış ifadelerin yer aldığı içeriklere de sıkça rastlamak mümkün. Şirket almış olduğu karar ile bu tarz yanlış haberlerin önüne geçmek için Corona virüsü videolara reklam gösterimini durduracak. Dolayısıyla video devi bu içeriklerden gelir elde edemeyecek.

YouTube’un bu reklam hamlesi sonrası yayıncılar video başlıklarında Corona virüsü kelimesini geçirmemeye özen gösteriyor. Bu sayede pek çok yayıncı salgın konulu videolarına reklam alabiliyor. Video paylaşım devinin bu politikası tüm içerik üreticileri kapsamıyor. Herkes tarafından kabul görmüş medya kuruluşları ve haber kanallarının Corona virüsü konulu içerikleri için YouTube reklam gösterimine izin veriyor.

YouTube’un bu kararından etkilenen pek çok içerik üretici ise duruma tepki gösteriyor. Ancak son dönemde salgınla ilgili asılsız bilgilerin oranındaki artış YouTube’u böyle bir karar almaya itmiş görünüyor. Diğer yandan şirket kullanıcılara daha temiz bir platform sunmak adına işi sıkı tutuyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada 2019’un son 3 ayında kaldırılan video ve kanal sayısı duyurulmuştu. Google bu zaman dilimi içerisinde  milyona yakın içeriği kaldırmak durumunda kaldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum