Yatırım yapmaya başla!

Çocuk İstismarına Kayıtsız Kalmayan YouTube Yüzlerce Kanalı Kapattı

Video paylaşım platformu YouTube, çocuk istismarını gerekçe göstererek 400’den fazla kanalı kapatma kararı aldı.
Çocuk İstismarına Kayıtsız Kalmayan YouTube Yüzlerce Kanalı Kapattı

YouTube’un dünyanın en büyük video paylaşım platformu olduğunu düşünmeden söyleyebiliriz. Hemen her konuda içerik bulabileceğimiz YouTube, geçen zaman içerisinde dünyanın en büyük platformlarından biri haline geldi. Her yaş grubuna hitap eden YouTube’un son dönemde çocuklara yönelik zararlı içerikleri barındırdığına dair çok sayıda haber gündemde yerini alıyordu.

Bilindiği üzere kullanıcılar üzerinde YouTube’un öneri algoritmasının büyük önemi var. Özellikle çocuk kitleye sunulan önerilerde, YouTube tarafından uygunsuz içerikler sunulduğu belirtiliyordu. Konuyla ilgili Google’a çok sayıda tepki geliyordu. Şirket şikayetlere kayıtsız kalmadı ve yüzlerce kanalı platformdan kaldırdı.

400’den Fazla Kanal Kaldırıldı

400’den Fazla Kanal Kaldırıldı

Konuyla ilgili dikkat çeken kampanya geçtiğimiz günlerde YouTube yayıncısı Matt Watson tarafından Reddit üzerinden başlatılmıştı. Uzun zamandır çocuk istismarı tartışmaları ile gündemden düşmeyen YouTube, 400’den fazla kanalı yayından kaldırdı ve eleştirilere kayıtsız kalmadığını göstermiş oldu.

YouTube içerik üretici destek ekibinden gelen açıklamaya göre söz konusu sorunun üzerinde büyük bir hassasiyetle çalışılıyor Kullanıcıları söz konusu içeriklerden korumak için büyük çaba içinde olduklarını belirten ekip, çocuklara yönelik olarak tespit ettikleri uygunsuz içerik ve yorumları polis ile paylaştıklarını belirtti.

YouTube adına açıklama yapan bir yetkili ise uygunsuz ifadelere sahip olan yorumları sildiklerini belirterek, Bahsi geçen içerikler hakkında politikamızda net ifadeler yer alıyor. İstismarı engellemek için çalışmaya devam ediyoruz” açıklamasını yaptı. Dev video platformuna bu konuyla ilgili çok fazla şikayet gittiği bilinmekte. Şirketin zaman geçmeden şikayetleri değerlendirmesi ise memnuniyetle karşılandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum