Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

YouTube Çevrimdışı Video İzleme Deneyimini İyileştirmeye Hazırlanıyor

YouTube Premium aboneleri için farklı cihazlarda eş zamanlı video indirme özelliği test ediliyor.
YouTube Çevrimdışı Video İzleme Deneyimini İyileştirmeye Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Aynı zamanda içerik üreticilere de büyük gelirler elde etme fırsatı sunan platform yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber YouTube’un mobil uygulamaları da daha fazla kullanılır hale geldi. Bilindiği üzere son dönemde platform premium abonelik paketi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Aylık ücret ödeyerek yararlanılan premium hizmetinde başta reklamsız kullanım olmak üzere bazı ayrıcalıklar yer alıyor. Diğer ayrıcalıklar arasında arka planda oynatma ve video indirme özelliği bulunuyor. Bu sayede internet olmadığı ortamlarda önceden indirilmiş videoları çevrimdışı olarak oynatma imkanı bulunuyor.

YouTube bu özelliğini daha kullanışlı hale getirecek yeni bir özelliği test ediyor. Özelliğe göre Android uygulamasında indirilen uygulamalar farklı cihazlar üzerinde eş zamanlı olarak yer alabilecek.

Video İndirme Özelliği Gelişiyor

Video İndirme Özelliği Gelişiyor

Video paylaşım devi videoların farklı cihazlarda eş zamanlı hale gelmesi için yeni bir eklenti test ediyor. Ayarlar menüsünde yer alan ‘cihazlar arası çevrimdışı ayarlar’ butonuna dokunulduğunda kullanıcılar bir açılır pencere ile karşılaşıyor.

Bu pencere üzerinden eş zamanlı özelliği aktif hale getirilebiliyor. Şu an için bu özellik test aşamasında olduğu için aktifleştirilse de uygulama videoları eş zamanlı olarak indirmiyor. Görünüşe göre bu özellik henüz tam olarak işlevsel olmasa da, telefonunuza video indirmenize ve bir gün otomatik olarak diğer cihazlarda görünmesini sağlamanıza izin verebilecek gibi görünüyor.

YouTube bu özelliği ilk olarak 2018 yılında test etmeye başladı. Ancak o günden bu yana konuyla ilgili somut bir adım atılmış değil. Testlerin biraz daha yoğunlaşmış olması ilerleyen günlerde bu özelliğin sunulma ihtimalini artırıyor. YouTube Premium hizmeti ülkemizde ayda 16.99 TL ile sunuluyor. Bu hizmete abone olanlar beraberinde YouTube Music uygulamasını da kullanabilecek. İlk kez abone olacak kişiler için 1 aylık ücretsiz deneme imkanı tanınıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum