Yatırım yapmaya başla!

YouTube Bazı Onaylanmış Kanalların Rozetlerini Kaldırmaya Başladı

Video platformu YouTube, onaylanmış kullanıcıların rozetlerini kaldırmaya başladı.
YouTube Bazı Onaylanmış Kanalların Rozetlerini Kaldırmaya Başladı

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, büyümesini hızlanarak sürdürüyor. Hem kullanıcı hemde yayıncı sayısı katlanarak artan platformda daha iyi bir deneyim sunulması adına kurallar sürekli güncelleniyor. Bilindiği üzere yüksek takipçiye sahip pek çok kanal daha güvenilir bir görüntü sunmak adına onay rozeti için YouTube’a başvuruyor. Mevcut kriterleri sağlayan yayıncılar onay rozetini almaya hak kazanıyor.

Video devi geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada kanalların onaylanması için gereken şartları ağırlaştıracağını duyurmuştu. Son gelişmeler gösteriyor ki şirket harekete geçmiş görünüyor. Bazı YouTube yayıncılarının onay rozeti kaldırılmaya başlandığı belirtiliyor. Üstelik bu yayıncılar arasında oldukça yüksek takipçiye sahip YouTuber’lar yer alıyor. Onay rozeti kaldırılanlar arasında 1 milyona yakın takipçisi bulunan Sierra Schultzzie dikkat çekiyor.

YouTube Rozetleri Kaldırıyor

YouTube Rozetleri Kaldırıyor

YouTube’da son dönemde telif haklarına aykırı şekilde video paylaşımının yapılması şirketin harekete geçmesine neden oldu. Pek çok kanalın yayınlamış olduğu içeriğin başka yayıncılar tarafından kopyalanması son dönemde sıkça görülür oldu. Üstelik bu paylaşımların onaylanmış hesaplar tarafından yapılması YouTube’un daha katı kurallar getirmesine neden oldu. Daha önce onaylanmış bazı yayıncıların rozetlerini kaldıracağını duyuran platform harekete geçmiş görünüyor.

MagazinTube tarafından yapılan habere göre Sierra Schultzzie’in YouTube’daki onaylanmış rozetinin kaldırıldığı belirtiliyor. Daha önce yapılan açıklamalar neticesinde rozetlerin kaldırılması ile beraber YouTube’un daha agresif tavır takınacağı görünüyor. Video devi rozetlerin kaldırılması ile ilgili yeni bir açıklama yapmadı. Ancak önümüzdeki günlerde yüksek takipçili pek çok hesabın onay rozetlerinin kaldırıldığını görebiliriz. Ülkemizdeki YouTube yayıncılarına yönelik henüz benzer bir durum yaşanmış değil.

Popüler Kanallar Saldırı Altında

Popüler Kanallar Saldırı Altında

Yayıncılara yönelik yeni kriterlerin geldiği şu günlerde ortaya çıkan haberlere göre pek çok popüler kanalın saldırganların hedefinde olduğu belirtiliyor. Saldırı yapılan kanallar arasında otomobil inceleme videoları yapan kanallar dikkat çekiyor. Built, Troy Sowers, MaxtChekVids, PURE Function ve Musafir gibi kanallara yönelik olta saldırılarının düzenlendiği belirtiliyor. Saldırılara dair çok fazla detay mevcut değil ancak kanal sahiplerinin sahte Google oturum açma sayfalarına yönlendirildiği biliniyor.

Buradan Google şifre bilgilerini toplayan saldırganlar YouTube kanallarını kolaylıkla ele geçirebiliyor. Kanalları alan hackerlar URL değişikliği yaparak yayıncılara kanallarının silindiği imajını yaratıyor. Saldırıyı güvenlik şirketi Kaspersky keşfetti ve yayıncılara benzer durumlara maruz kalmamaları adına tavsiyelerde bulundu.

Kaspersky’den yapılan açıklamada şu maddelere yer verildi.

  • YouTube’un bir e-posta ile size asla hesabınızın parolasını sormayacağını aklınızdan çıkarmayın.
    Bir e-postaya yanıt verirken, özellikle de kimin gönderdiğinden emin değilseniz, her şeyi ayrıntılı bir şekilde inceleyin.
  • Hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini kullanın. Google, YouTube da dahil olmak üzere tüm uygulamalarında bu seçeneği sunuyor.
  • Tüm arkadaşlık taleplerini ve doğrudan mesajları dikkatle inceleyin. Gönderenin kim olduğunu doğrulayın.
  • Gönderen kişinin kanalında resmi bir durum belirtiliyorsa kanalın içindekileri ayrıntılı bir şekilde okuyun.
  • YouTube platformundan gelen bir mesajda yer alan bağlantılarla eriştiğiniz sitelere kendi hassas bilgilerinizi girmeyin.
  • Tıkladığınız bağlantılar kimlik avı veya diğer zararlı web sayfalarına götürmeye çalıştığında sizi uyaran bir antivirüs çözümü kullanın.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum