Yatırım yapmaya başla!

YouTube Atlanabilir Reklamlar için Yeni Düzenleme Getirdi

Video paylaşım devi YouTube, reklam gösteriminden bunalan kullanıcılarını sevindirecek bir güncelleme yayınladı.
YouTube Atlanabilir Reklamlar için Yeni Düzenleme Getirdi

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, milyonlarca kullanıcıya içerik desteği sunarken, bir yanda da reklam gösterimleri ile bezdirecek noktaya getirebiliyor. Google geçtiğimiz günlerde çok sayıda tanınmış filmi platformuna ücretsiz olarak ekleyerek kullanıcı kitlesine sunduğu hizmet memnuniyet ile karşılanmıştı.

YouTube son dönemde kullanıcılarından gelen bazı şikayetlere kulak vermeye başladı. Uzun zamandır videolarda yer alan bazı reklam gösterileri milyonlarca kullanıcının şikayet etmesine neden oluyordu. YouTube son olarak taleplere kulak verdi ve atlanabilir reklamlara yönelik yeni bir düzenleme getirdi.

Atlanabilir Reklamlara Yeni Düzenleme

Atlanabilir Reklamlara Yeni Düzenleme

YouTube’a son günlerde kullanıcılardan gelen geri bildirimlerde, çok sayıda kişi izledikleri içeriklerin sürekli reklamlar ile kesilmesinden rahatsızlık duyduğuna yer veriyordu. Gelen şikayetleri değerlendiren YouTube, atlanabilir reklamlara yönelik yeni bir düzenleme getirdi. Yapılan düzenleme ile kullanıcılar ard arda gelen iki reklamı atlayabilecek.

Her ne kadar gelecek olan özellik kullanıcılara daha fazla reklam gösterecek gibi görünse de, videolar izlenirken sürekli reklam ile kesilmemiş olacak. Bu sayede kullanıcılardan gelen şikayetleri azaltmak isteyen platform, ayrıca daha iyi bir içerik izleme deneyimini hizmete sunmuş olacak.

YouTube’un atlanabilir reklamlara getirdiği yeni düzenleme ilk olarak masaüstü sürüm için kullanıma sunuldu. Yeni özelliğin önümüzdeki günlerde 180 milyondan fazla mobil ve TV kullanıcısı için yayınlanması bekleniyor. Yeni güncelleme ile videolarda yaşanan kesintiler, yüzde 40 oranında azaltılmış olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum