Yatırım yapmaya başla!

YouTube Aşı Karşıtlığı Yapan Videolara Gelir Yaptırımı Uyguluyor

Popüler video paylaşım devi YouTube’da son dönemde sıkça rastlanan aşı karşıtlığı yapılan videolara karşı yaptırım hazırlığı var.
YouTube Aşı Karşıtlığı Yapan Videolara Gelir Yaptırımı Uyguluyor

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, her geçen gün daha fazla büyüyor. Milyonlarca videoya ev sahipliği yapan platformda hemen her konuya dair içerik bulunması, kontrol mekanizmasının daha çok gelişmesini gerekli kılıyor. Çünkü büyüyen platformu kontrol etmek YouTube için her geçen gün daha da zor bir hal alıyor.

Son zamanlarda Google’ın daha temiz bir platform oluşturmak adına sürekli yeni yaptırımlar uyguladığına tanık oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde çocuk istismarına kayıtsız kalmayan YouTube, yüzlerce kanalı kapatmıştı. Ayrıca yine geçtiğimiz aylarda komplo teorisi içerikli videoları kaldırma kararı alan YouTube, bu yöndeki kararlılığını ortaya koymuştu. YouTube ekibinin şimdiki hedefinde ise aşı karşıtlığı var.

Aşı Karşıtlığı Yapan Kanalların Reklam Geliri Kesiliyor

Aşı Karşıtlığı Yapan Kanalların Reklam Geliri Kesiliyor

Bilindiği üzere YouTube içerik üreticiler için büyük bir gelir kapısı olmakta. Özellikle yüksek izlenmeye sahip videolar yayınlayan kanallar yüksek gelirler elde ediyorlar. Ancak son dönemde aşı karşıtlığı yapılan videoların sayısında belirgin bir artış gözlemleniyordu. Kullanıcı tarafından ise bu konuya yönelik YouTube çok sayıda şikayet gittiği biliniyor.

Youtube ise aşı karşıtlığı yapan kanalların söz konusu videolar üzerinden gelir elde etmesini engellediğini duyurdu. Aralarında bir de sağlık firmasının olduğunu belirten YouTube kaynakları,aşı karşıtı içeriklere yönelik reklam veren yedi şirketin verdiği reklamları engellediğini duyurdu.

YouTube: Katı Kurallarımız Var

YouTube: Katı Kurallarımız Var

Şirketin uyguladığı yaptırım ile ilgili YouTube sözcüsünden platform politikasının önemine dikkat çeken açıklamalar geldi. Açıklamada tehlikeli ve zararlı içeriklerin para kazanmasına müsaade etmeyeceklerini belirten yetkili, “Hangi videoların reklam alabileceğine dair katı kurallarımız var ve aşı karşıtlığını destekleyen içerikler bu kuralları ihlal ediyor. Eğer ki bu kuralları ihlal ediliyorsa hemen harekete geçiyor ve reklamlarını kaldırıyoruz” diye konuştu.

Şirket ayrıca söz konusu videolarda Wikipedia’da yer alan ‘Aşı Tereddütü’ yazısına yönlendiren linklere yönelik bilgilendirme paneli koydu. Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre algoritmada değişiklik yapılacağı belirtilerek, sıradaki video ve otomatik oynatmak seçeneklerinde aşı karşıtı videoların engelleneceği ifade edildi. Yakın zaman içerisinde YouTube ekibinin bu konuya yönelik yeni önlemler alması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum