Yatırım yapmaya başla!

YouTube Kullanıcıların Sağlığını da Düşünerek Ara Verin Diyecek!

Video paylaşım platformu YouTube, çok fazla zaman geçiren kullanıcılarına ara vermeleri için uyarıda bulunacak.
YouTube Kullanıcıların Sağlığını da Düşünerek Ara Verin Diyecek!

Google’ın sahibi olduğu YouTube, dünyanın en büyük video paylaşım platformu olarak milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Ulaştığı izleyici sayısıyla göz dolduran YouTube, bünyesine yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor.

İnternet kullanımının son derece yaygınlaştı düşünüldüğünde, insanların en çok zaman geçirdiği sitelerin başında hiç kuşkusuz YouTube’un geldiğini söyleyebiliriz. Şirket uzun süre vakit geçiren kullanıcılarının sağlığını düşünecek bir uygulamaya imza atmaya hazırlanıyor.

YouTube Fazla Zaman Geçirenleri Uyaracak

Google tarafından hayata geçirilecek olan Digital Wellbeing programı kapsamında YouTube’da bulunan milyonlarca kullanıcının aşırı zaman geçirmesinin önüne geçilmesi planlanıyor. Güncellemenin yayınlamasıyla beraber kişiler uygulamada çok fazla vakit geçirmekten şikayetçi ise bunu sınırlayabilecekler.

YouTube’da çok uzun süre video izlenmesi durumunda, kullanıcıya ara vermesi gerektiğini belirten bir bildirim gönderilecek. Kullanıcıların ayarını kendi yapacağı bu uygulama ile, YouTube, 15, 30, 60, 90 ya da 180 dakikalık zaman dilimleri içerisinde uzun süre vakit geçirenleri uyaracak. Uyarıların gelmesiyle beraber izlenen video otomatik olarak durdurulmuş olacak.

Bildirimler Alma Saatleri Kısıtlanabilecek

Program kapsamında YouTube’un bildirimlerinde bazı değişikliklere gidilmiş olacak. Yeni güncellemeyle beraber kullanıcılar abonesi olduğu kanallardan aldıkları bildirimlerin saatlerini kısıtlayabilecekler. Bu sayede kendi belirlediğiniz saatlerde YouTube’dan bildirim almanız mümkün hale gelecek.

Özellikle son dönemde küçük yaş bireylerin YouTube üzerinden çok üzün süre geçirdiğini düşünüldüğünde, ebeveynler için yararlı bir uygulama olacaktır. Çocuklarının YouTube’da çok uzun süreler geçirmesini istemeyen ebeveynler yeni özellik ile bu durumu engelleyebilecekler.

Yeni özellik dünya genelinde dağıtılmaya başlandı. Yakın zamanda Türkiye’de de uygulanması beklenen yeni güncelleme iOS ve Android kullanıcıları tarafından da kullanılabilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum