Yatırım yapmaya başla!

YouTube Apple’ın Yeni Amiral Gemileri iPhone Xs ve Xs Max için HDR Güncellemesi Yayınladı

Video paylaşım devi YouTube, İphone Xs ve Xs Max müşterilerini memnun edecek HDR güncellemesini yayınladı.
YouTube Apple’ın Yeni Amiral Gemileri iPhone Xs ve Xs Max için HDR Güncellemesi Yayınladı

Geçtiğimiz günlerde teknoloji devi Apple, yeni amiral gemileri iPhone Xs ve Xs Max’in tanıtımını gerçekleştirmişti. Ancak yeni telefonları satın alan kullanıcılar video izleme alanında hayal kırıklığı ile karşılaştılar. Kullanıcılar yeni amiral gemisi iPhone’lar ile yüksek kaliteye sahip videoları açamadıklarını belirttiler.

Sebebi ise Apple’ın yeni iPhone modellerine HDR desteğini vermemiş olmasıydı. Ancak YouTube, kullanıcıların bu eksiğini kısa sürede giderdi. YouTube, Ağustos ayı içerisinde en iyi video izleme deneyiminin hangi telefondan alınacağına dair “Üst Düzey Cihaz” programını duyurmuştu. iPhone’lar ise bu sınıfa girmek için VP9 codec desteğine sahip değildi. Bu sebeple iPhone’larda YouTube videoları en fazla 1080p ile görüntüleniyordu.

Yeni Modellere HDR Desteği

Yeni Modellere HDR Desteği

Apple HDR video izlemek için iPhone’lar gerekli codec dosyalarını eklemiş değil. Ancak dünyaca ünlü video izleme platformu, yeni İPhone modellerine beklenen HDR desteğini vermeye başladı. YouTube’un iPhone modellerine gönderdiği güncelleme ile kullanıcılar yüksek çözünürlüğe sahip videoları izleyebilecekler.

HDR desteği iPhone’un daha önceki modelleri X, 8 ailesi ve iPad Pro’larda halihazırda mevcut durumda. Ancak ilginç bir şekilde Apple özelliğe yeni modellerde yer vermemişti. Ancak İPhone kullanıcıları açısından hala önemli bir açık kapatılmış değil. O da 4K desteği olmakta.

4K Desteği Hala Verilmedi

4K Desteği Hala Verilmedi

YouTube’un yeni iPhone modellerine HDR desteğini vermesi her ne kadar memnuniyet verici olsa da halen önemli bir eksik bulunuyor. Apple’ın yeni amiral gemilerinde halen 4K video izleme desteği bulunmuyor. YouTube’un yeni güncellemesi ile elde edilecek en yüksek çözünürlük 1080p HDR modu oluyor.

Apple’ın Google’ın yayınladığı VP9 desteğine yer vermiyor olması, teknoloji devinin ürünleri için önemli bir handikap olmakta. Sadece iPhone modelleri değil Apple TV’lerde de 1080p çözünürlüğe sahip YouTube videoları izlenemiyor. Önümüzdeki günlerde Apple’dan VP9’a izin çıkar mı bilinmiyor

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum