Yatırım yapmaya başla!

YouTube, Android Uygulamasında Bulunan Bir Özelliği iOS’a Getiriyor

ABD’li video devi YouTube, iOS tarafında kullanıcıların seveceği yeni bir özellik getiriyor.
YouTube, Android Uygulamasında Bulunan Bir Özelliği iOS’a Getiriyor

Dünyanın en çok kullanılan video platformlarının başında gelen YouTube, hem masaüstü hem de mobil tarafta sürekli yenilikler ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Son dönemde akıllı telefonların da yaygınlaşması ile beraber mobil üzerinden daha fazla kullanıcı gelmeye başladı. YouTube ise bu alandaki yeniliklerine devam ediyor. Son olarak gelecek özellik iOS kullanıcılarını ilgilendiriyor. Daha önce Android için sunulmuş bu özellik ile artık iOS’ta da kullanıcıya özel bir deneyim sunulacak.

YouTube’da pek çok farklı konuya dair sayısız içerik mevcut. İnsanlar kendi zevklerine yönelik olarak farklı içeriklere ilgi duyabiliyor. Video devine gelecek yeni özellik ise kullanıcıların kişisel zevklerinin ön planda olmasını sağlayacak. Kişiselleştirilmiş konular adı ile gelen özellik daha önce Android için sunulmuştu. Yapılan duyuru ile iOS kullanıcılarına da bu özelliğin geleceği öğrenilmiş oldu.

iOS için Kişiye Özel Deneyim

iOS için Kişiye Özel Deneyim

Kişiselleştirilmiş konular adı verilen özellik ile YouTube’da kullanıcılar kendi ana sayfalarını oluşturma imkanına sahip olacak. Ana sayfa ile beraber kişiler kendilerine hangi videoların önerileceğini de belirleyebilecek. Android kullanıcıları uzun zamandır videoları istedikleri konulara göre ana sayfada gösterebiliyor. Öyle ki bir nevi çalma listesi oluşturularak bir sonraki videoyu seçebiliyor. Artık bu özellikler iOS tarafından da kullanılabilir olacak.

Android’de bu özellik sadece İngilizce dil seçeneğinde kullanılabiliyor. iOS’a gelecek özellikle İngilizce’ye ek olarak Fransızca, İspanyolca ve Portekizce seçenekleri de yer alacak. Google’ın önümüzdeki haftalarda ‘Kişiselleştirilmiş konular’ adlı özelliğini iOS için yayınlaması bekleniyor. Tabi ilk etapta kullanıcıların kişiselleştirilecek videolar için konu seçeneğinin az olacağı belirtiliyor.

Ancak önümüzdeki süreçte daha fazla konunun bu özelliğe dahil edileceği ifade edildi. YouTube’da kullanıcılar ana sayfalarında sadece kendi istedikleri konulara dair içeriklerin görüntülenmesini sağlayacak. Bilindiği üzere mevcut düzende YouTube kendi algoritmasına göre videolar sunuyor. İlerleyen dönemde bu özelliğin masaüstü platformlar için de gelmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum