Yatırım yapmaya başla!

YouTube, Android Arayüzünde Yorumlar Bölümüne Yönelik Bir Değişikliğe Hazırlanıyor.

Video uygulaması YouTube’ın Android sürümünde, arayüze yönelik bir değişiklik hazırlığı bulunuyor.
YouTube, Android Arayüzünde Yorumlar Bölümüne Yönelik Bir Değişikliğe Hazırlanıyor.

Dünyanın en büyük video paylaşım uygulaması YouTube, her gün milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Google’ın sahibi olduğu dev mecra, kullanıcılara en iyi hizmeti vermek adına sürekli iyileştirme çalışmaları yapılıyor. Masaüstü platformunun yanı sıra iOS ve Android uygulamaları aracılığı ile büyük trafik çeken mecra, belirli zaman aralıkları ile sürekli kendisini güncelliyor. Geçmiş yıllardan bu yana bakıldığında platformun büyük bir değişim geçirdiğini söyleyebiliriz.

Şirket gelen son haberlere göre Android kullanıcılarını ilgilendiren bir değişikliğe hazırlanıyor. Keza geçtiğimiz aylarda yine mobil uygulamaya gelen güncelleme ile akıllı televizyonda YouTube kullanımı mümkün hale gelmişti. Yapılacak son değişiklik ise Android uygulamasında bir arayüz değişikliğine işaret ediyor. Şirket Yorumlar bölümünün yerini değiştirecek yeni bir tasarım üzerinde çalışıyor.

Android Uygulamasında Yorumların Yeri Değişiyor

Android Uygulamasında Yorumların Yeri Değişiyor

Bugüne kadar YouTube’a Android üzerinden bağlanan kullanıcılar Yorumlar bölümünü Önerilen Videolar’ın hemen alt kısmında görebiliyor. Dolayısıyla yorumlara ulaşmak için Önerilen Videolar’ı görüntülemek ve aşağı inmek gerekiyor. Bu durum uzun zamandır kullanıcılar arasında memnuniyetsizliğe neden oluyordu. YouTube geliştirici ekibi bu sorunu ortadan kaldırmak adına yeni bir arayüz üzerinde çalışmaya başladı. Yapılacak değişiklik ile Yorumlar bölümü doğrudan izlenen videoların altına konumlandırılacak.

Bu sayede kullanıcılar videoları izlerken aynı anda gelen yorumları da görebilecek ve kendileri de yorumda bulunabilecek. Video paylaşım devi şu an için bu özelliği test ediyor ve önümüzdeki günlerde kararlı sürümde yayınlamaya hazırlanıyor. Bazı kullanıcılar Android uygulamasında yaptıkları testlerde söz konusu özelliği alabildiklerini belirtiyor.

Özellik bazı kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanırken, kimi kişiler ise mevcut arayüzün daha kullanışlı olduğunu belirterek YouTube’a tepkisini dile getiriyor. Google tarafından test edilen bu özelliğin ne zaman tüm kullanıcılara dağıtılacağı ise şu an için belirsiz. Ancak Android için yapılması muhtemel bu değişiklik sonrası kısa süre içerisinde iOS tarafında da yeni arayüzün geleceğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum