Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Yeni Yol Yardımcısı Dashbot Araç Kiti ile Yoldan Başka Bir Şeyle İlgilenmeyeceksiniz!

Yeni Yol Yardımcısı Dashbot Araç Kiti ile Yoldan Başka Bir Şeyle İlgilenmeyeceksiniz!

Arabada direksiyon başındayken, telefon kullanım oranlarının ne kadar arttığının farkında mısınız? Neredeyse herkes, araç kullanırken arama yapıyor veya mesaj atıyor. Bunun yanı sıra şu günlerde akıllı telefonları, araçlara bağlayarak yapılamayacak şey yok. Ancak bunları yapabilmek için sürekli telefonunuzla uğraşmanız gerekmektedir. Bu da günümüzdeki trafik kazalarının, en büyük nedenlerinden bir tanesidir. İnsanlar araba kullanırken mesaj atıp arama yaparken, dikkatlerini telefona veriyorlar ve bu da talihsiz bir şekilde kaza yapmalarına neden oluyor.

Dashbot, araç kullanırken telefonunuzla ilgilenmemeniz için piyasaya sürülen bir kittir. Telefonla dakikalarca uğraşıp yapacağınız şeyleri, bir komutla yerine getirmektedir. Tek yapmanız gereken, telefonunuzdan Dashbot’a Bluetooh ile bağlanmaktır. Bu kite komut vermeden önce “Dashbot” diye seslenmelisiniz. Ayrıca telefonunuzdaki Dashbot uygulamasını kullanarak bu kelimeyi “Co-pilot” veya “Computer” olarak da değiştirebilirsiniz.

TRT’nin tek kanallı olduğu dönemlerde gösterilen “Kara Şimşek” dizisini hatırlıyor musunuz? Gözünüzün önüne direkt simsiyah spor bir araba ve önünde sürekli hareket eden kırmızı ışığı geldi değil mi? İşte, Dashbot’un tasarımındaki esin kaynağı, 80’li yılların favori dizisi Kara Şimşek’tir.

Dashbot üreticisi olan Next Thing Co. firması, Amazon Alexa ile anlaşarak cihazın yapabildiklerini bin kat arttırmıştır. Amazon Alexa; sesli kitap okuma, hava durumunu kontrol etme, internet üzerinden araştırma gibi yüzlerce şey yapabilmektedir. Alexa’nın size yardımcı olmasını istiyorsanız komut vermeden önce “Alexa” diye seslenmelisiniz.

Dashbot ile Neler Yapılabilir?

Dashbot ile Neler Yapılabilir?Dashbot, araç içerisinde gözlerinizi yoldan ayırmamanız için neredeyse her şeyi yapabilmektedir.

  • Mesajlarınızı okuyup, cevap verebilir.
  • 3000’den fazla şarkıyı bünyesinde barındırır.
  • Google Haritalar uygulamasını kullanarak navigasyon işlemi görür.
  • Aramaları cevaplamanızı ve arama yapmanızı sağlar.
  • Alexa sayesinde tüm sorularınıza cevap verir.

Dashbot’un üreticisi Next Thing Co. Tarafından hazırlanan tanıtım videosunu izleyerek daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz:

Dashbot, eski – yeni fark etmeksizin tüm araçlara uyumluluk sağlayabilmektedir. AUX, USB ve 12V’lik elektrik bağlantı noktasına bağlayarak kullanabilirsiniz. Çok amaçlı kullanılabilen ve her araçta uyumluluk gösterebilen Dashbot’un fiyatı, yalnızca 49 dolardır!

Trafik kazalarının en büyük sebebi, sürücülerin telefon ile uğraşmalarıdır. İşte Dashbot, tam da burada devreye giriyor! Sürücülerin yalnızca yola odaklanmalarını amaçlayan Dashbot, sizler için her şeyi yapmaktadır. İstediğiniz müziği çalabilir ve istediğiniz kişiye mesaj atabilirsiniz. Navigasyon özelliğini kullanmak istediğinizde ise dikkatinizi dağıtacak kocaman bir ekrana bakmak zorunda değilsiniz. Çünkü Dashbot, sesli bir şekilde konuma kadar sizi yönlendirecektir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum