Yatırım yapmaya başla!

Araç Lastiklerini Derin Çukurlardan Koruyacak Uygulama: “Street Bump”

Şehir cadde ve sokaklarında arabalarımızın düşmanı olan görmediğimiz çukurlardan kurtulmak için akıllıca bir yöntem geliştirilmiş.
Araç Lastiklerini Derin Çukurlardan Koruyacak Uygulama: “Street Bump”

Araçlarımızla sürüş esnasında nelerden korkarsınız diye sorsalar; büyük trafik kazalarından ve canlılara çarpmaktan deriz. Seviye ikide ise girince içimizin sızladığı derin çukurlar! Genellikle derinliğini saptayamadığımız oyukların içine lastiğimizi düşürdüğümüzde normal olarak senaryo kötü sonuçlanır.

Diğer bir kötü tarafı da aracın içerisinde yolcular dahil farklı yörünge hareketleri gerçekleşir. Çalışmayan belediyeler yüzünden gönüllü araç testlerine karşı ilgi çekici bir yenilik getirilmiş. Teknolojinin burada da devreye girdiği lastik çukur ilişkisinde bunlarla başa çıkmamız sağlanacak.

Otomobil Üreticileri Bu Konu Üzerine Çalışmalar Yapıyor!

Otomobil Üreticileri Bu Konu Üzerine Çalışmalar Yapıyorİnsan sağlığı ve konfor dediğimizde ilk akla gelen Mercedes, aktif body kontrol sistemleriyle sorunu ele almaya çalışıyor. Yol çıkıntılarında da işe yarayan bu yöntemden ziyade anlık ayarlamalar yapabilen süspansiyonlar sayesinde lastik düşmelerini minimum derecede bizlere hissettirilmesine çalışılır.

Sürüş zerafetine Jaguar – Land Rover gurubu da çalışmalar yapmaktadır. Bu üreticilerde araçlarında darbeleri absorbe etmek için süspansiyonu milisaniye de ayarlayabiliyor.

Çukurları Otomatik Olarak Algılayan Mobil Uygulama Yapılmış

Çukurları Otomatik Olarak Algılayan Mobil Uygulama YapılmışStreet Bump uygulamasıyla, mobil telefonlarımızın GPS ve ivmeölçerlerini kullanarak çukurların yeri not alınıyor. Uygulamayı indiren kişiler önceden raporlanan yerlerin varlığından haberdar olacak. Ne kadar işe yarar veya tam randımanlı olur mu kullanmadan söylemek zor olur. Sadece çukur vakasına karşı otomobilciler değil lastik firmaları da çalışmaktadır. Harika bir fikir ışığında gösterilen Michelin Acorus teknolojisi de lastiklerimizin yırtılma ve jantlarımızın eğilmelerine karşı geliştirilmişti.

Yalnız Michelin’na bunu geliştirmesinde en büyük yardı mı Maxion Wheels yapmıştır. Street Bump’un en başta kullanıcı yorumlarının alınıp, gerçekten bizi lastik yırtılmalarıyla sonuçlanan çukurlardan kurtaracak mı ona bakmamız lazım. Geçtiğimiz yollarda önceden not edilen yerler olursa ve ikaz gelirse işe yarabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum