Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YÖK’te Görev Değişiklikleri Resmi Gazete’de Yayımlandı!

Yükseköğretim Kurulu'nda 6 üyenin görevine son verilerken 5 üyenin ataması yapıldı. Aynı zamanda bazı üniversitelerin rektörlüklerine atamalar yapıldı. Detaylar aşağıda;
YÖK’te Görev Değişiklikleri Resmi Gazete’de Yayımlandı!
HABER GİRİŞ

Yükseköğretim Kurulu’nda (YÖK) 6 üyenin görevine son verilmesi ve 5 yeni üyenin seçilmesini içeren 2022/227 esas numaralı karar Resmi Gazete’ de yayımlandı. Buna göre 5 üniversiteye de yeni rektör ataması yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, YÖK üyeleri Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, H. Abdullah Kaya, Prof. Dr. Murat Tuncer, Prof. Dr. Mehmet Şişman, Prof. Dr. Hayati Develi ve Prof. Dr. Mustafa Çiçekler’ in görevlerine son verildiği öğrenildi.

YÖK’e Atanacak Yeni İsimler

YÖK’e Atanacak Yeni İsimler
KAYNAK: Resmi Gazete

Görevden alınan kişilerin yerine yeni atamalar yapıldı. Yükseköğretim Kurulu üyeliklerine devam edecek isimler şu şekilde belirtildi: Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Prof. Dr. Halit Eyüp Özdemir, Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Prof. Dr. Mürteza Bedir, Prof. Dr. Haldun Göktaş.

5 Üniversiteye Yeni Rektör

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Erhan Özden, Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğü’ne Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Cemal Yıldız, İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Bahri Şahin, Ankara Bilim Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Yavuz Demir ve Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Muzaffer Elmas atandı.

Bahsi geçen kararlar 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 6’ncı maddesinin 1/b bendi ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2,3 ve 7’nci maddeleri gereğince verildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.