Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yılmaz OVP’yi Değerlendirdi: Memur ve Emekli Maaş Açıklaması

Cumhurbaşkanı Cevdet Yılmaz, Orta Vadeli Program’ı değerlendirdi, Yılmaz, emekli ve memur maaşları ile ilgili konuştu.
Yılmaz OVP’yi Değerlendirdi: Memur ve Emekli Maaş Açıklaması
Yorum

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Orta Vadeli Program’ı (OVP) değerlendirdi. Yılmaz, OVP’nin gerçekçi olduğuna yönelik geri dönüşler aldıklarını belirterek, bunun uygulanmasının en önemli unsur olduğunu söyledi.

Siyasi iradeyle politika ve reformların hayata geçirileceğini vurgulayan Yılmaz, “Büyümenin kompozisyonu değişti. Büyüme enflasyona katkı verici bir çerçevede şekillendirildi.” diye konuştu. OVP’de sapma olup olmayacağı ile ilgili açıklamada bulunan Yılmaz, mevcut verilerle en gerçekçi tahminleri yaptıklarına inandıklarını söyledi.

Yılmaz, kamu tasarruflarının artacağını belirterek, bütçe açıklarının azalmasının, toplam tasarrufları artırdığını ifade etti. OVP’nin 4 temel amacı olduğunun altını çizen Yılmaz, “Birinci amaç depremin rehabilitesi ve riskleri azaltmak. Enflasyonda tek haneye düşerken bile büyüme ve istihdamın devam edecek” diye konuştu.

Yılmaz, öali disiplinin en güçlü kazanım olduğunu, Orta Vadeli Program’ın mali disiplin anlayışıyla hazırlandığını kaydetti.

Memur ve Emekli Maaşı Açıklaması

Yılmaz’ın gündeminde memur ve emekli maaşlarına ilişkin düzenleme de vardı. Yılmaz, enflasyon farkının yansımasının memur emeklilerinin maaşlarında göreceğini, diğer emeklilerle ilgili dengeleyici bir çalışmayı dikkate alabileceklerinin sinyalini verdi. Bu konuda çalışmaları yıl sonuna kadar sonuçlandırmayı hedeflediklerini söyledi. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu