Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yılmaz OVP Kapsamında İşçi Sendikaları Temsilcileriyle Görüştü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz bugün işçi sendikası temsilcileriyle bir araya gelerek Eylül'de açıklanacak olan OVP kapsamında talep, görüş ve önerileri dinledi.
Yılmaz OVP Kapsamında İşçi Sendikaları Temsilcileriyle Görüştü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İşçi sendikaları temsilcileriyle görüşen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Görüşmenin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapıldığını kaydeden Yılmaz, temsilcilerin Eylül’de açıklanacak Orta Vadeli Program (OVP) kapsamındaki talep, görüş ve önerilerini dinlediklerini bildirdi.

Yılmaz bugünkü toplantıda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ile bir araya geldi.

Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesinde en büyük paylardan birinin işçiler olduğuna işaret etti. Yapılan tüm çalışmaların nihai amacının gündelik tartışmaların ötesine geçecek şekilde Türkiye’nin gelişmiş ülkeler düzeyine nasıl çıkarılması için paydaşlarla sürekli istişare ederek planlandığını söyledi.

Yapılan çalışmalara işaret eden Yılmaz, orta vadede Türkiye’nin hem ekonomik hem de sosyal adalet açısından hak ettiği noktaya taşınması gerektiğine dikkat çekti.

Türkiye 20 Yıldaki Gelişmelerle Üst Orta Gelir Ligine Çıktı

Türkiye’nin son 20 yıldaki gelişmelerle alt orta gelir liginden üst orta gelir ligine çıktığını söyleyen Yılmaz, asıl hedefin yüksek gelirli ve insani kalkınmışlığa sahip ülkeler arasına girmek olduğunu iletti.

GCM Yatırım Banner

Toplantıya ilişkin konuşan Yılmaz, “…Tüm alanlarda daha fazla demokratik standartların yükseltilmesi, yeni bir anayasayla, yeni bir toplumsal sözleşmeyle Türkiye’nin standartlarının, hukuk, demokratik haklar, özgürlükler alanında daha fazla geliştirilmesi hususunda yine bir genel anlayış birliği olduğunu ifade edebilirim.” dedi.

Türkiye ekonomisini büyütmek, sosyal adaleti güçlendirmek ve refahı artırmanın gelecek süreçte en önemli hedefler arasında yer aldığını vurguladı.

Yılmaz yaptığı paylaşımda, “Ülkemiz, kalkınarak rekabet gücünü ve verimliliğini topyekün artırdığında bu durumun aynı oranla refaha da yansıyacağı bilinciyle ekonomimizi güçlendirmek ve sosyal refahı artırmak için durmadan çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda Vergi Reformu da Gündeme Geldi

Kayıt dışı konusunun da toplantı gündeminde olduğunu dile getiren Yılmaz, kayıt dışılığın ortaya çıkardığı haksız rekabetin engellenmesi ve herkesin eşit şartlarda olduğu düzenin güçlendirilmesi kapsamında genel anlayış birliği olduğunu aktardı.

Görüşmede vergi konularının da konuşulduğunu ifade eden Yılmaz, “Vergi reformu, vergi düzenimizin daha yüksek standartlara ulaştırılması, özellikle doğrudan ve dolaylı vergiler arasındaki dengenin, gelir dağılımını dikkate alan bir anlayışla, daha iyiye doğru değiştirilmesi konusunda bir genel beklenti ifade edildi.” dedi.

Toplantıda, sosyal adalet vurgusunun çok güçlü bir şekilde yapıldığını anlatan Yılmaz, Türkiye’nin ekonomisini büyütmesi, üretim kapasitesini artırması, katma değerini yükseltmesi gerektiğini ve tüm bunları vatandaşların refahını sağlamak için yaptıklarını dile getirdi.

Finans ve Tarım Sektörü Temsilcileriyle de Görüşülecek

Paydaşlarla bir araya gelerek istişarelerde bulunmayı sürdüreceklerine işaret eden Yılmaz, söz konusu kapsamda gelecek günlerde de finans kesimi ve tarım sektörü temsilcileri ile görüşeceğinin bilgisini verdi.

Temsilcilerle görüşmeler kapsamında bir araya gelecek olan Yılmaz, paydaşlarla OVP hazırlıkları kapsamında öneri ve taleplerini dinleyerek çalışmaların devam edeceğinin altını çizdi.

İşçi sendikalarıyla bugün yapılan toplantıda temsilcilerin görüş ve önerileriyle çalışmalara katkı sunduğunu kaydetti. Yılmaz, işçi sendikalarının başkan ve temsilcilerine de teşekkür etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın