Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yılmaz Enflasyonla Mücadele için O Tarihe İşaret Etti

Cevdet Yılmaz, yaptığı paylaşımda enflasyon verilerinin beklenti üstü geldiğini söyledi ve orta vadede hedeflenen enflasyon oranlarına ulaşacaklarını vurguladı. İşte detaylar;
Yılmaz Enflasyonla Mücadele için O Tarihe İşaret Etti
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Şubat 2024 enflasyon verilerini değerlendirdi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), enflasyonun Şubat’ta yıllık yüzde 67,07 olarak gerçekleştiğini, aylık ise yüzde 4,53 oranında arttığını açıklamıştı.

Yılmaz, Şubat ayı enflasyonunun beklentilerin üzerinde gerçekleştiğini belirtti. Merkez Bankasının ilave sıkılaştırıcı adımlarının yanı sıra, maliye politikası ve yapısal reformlar ile destekleyecekleri dezenflasyon sürecinde yılın ikinci yarısında belirgin sonuçlar alınacağını vurguladı.

“Mücadele Hızlanacak”

2025’te enflasyonla mücadele sürecinin çok daha hızlanacağının altını çizen Yılmaz, orta vadede (2026 perspektifinde) ise sürdürülebilir kalkınma hedefleri çerçevesinde tek haneli enflasyon oranlarına yeniden ulaşmakta kararlı olduklarını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gün içinde yaptığı açıklamada dezeneflasyonun zaman ve kararlılık gerektiriğini kaydetmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.