Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yılmaz Duyurdu! 2024 Yılı Bütçe Görüşmeleri O Tarihte Başlıyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, 12. Beş Yıllık Kalkınma Planı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinin yarın başlayacağını açıkladı. İşte detaylar;
Yılmaz Duyurdu! 2024 Yılı Bütçe Görüşmeleri O Tarihte Başlıyor
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, resmi X hesabı üzerinden Pazartesi ve Salı günü 2053 perspektifi ile katılımcı bir anlayışla hazırlanan 12. Beş Yıllık Kalkınma Planı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinin yapılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Perşembe günüyse 2024 Yılı Bütçesi ve 2022 Yılı Kesin Hesabı’nın geneli üzerinde müzakerelerin başlayacağı bilgisini verdi.

Küresel ve bölgesel şartların durumu nasıl olursa olsun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğin demokratik istikrar ve güven ortamında planlı ve programlı bir şekilde Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesi ve sosyal refahı için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Cumhuriyetin 100. Yılında, Türkiye Yüzyılı Vizyonu ile hazırlanan Plan, Program ve Bütçe’ye işaret eden Yılmaz, böylece afetlerin yaralarının sarılarak ve afetlere karşı direncin artırılacağını bildirdi.

Tüm bunlara ek olarak söz konusu kapsam fiyat istikrarının sağlanacağını, dengeli ve nitelikli büyüme ile halkın huzur ve refahının daha yüksek seviyelere taşınacağını öngördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.