Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yılmaz: 2026 Yılında Tek Haneli Enflasyona Ulaşacağız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, ekonomideki hedeflere değinerek enflasyonun tek haneye ineceği tarih hakkında konuştu. Detaylar haberde...
Yılmaz: 2026 Yılında Tek Haneli Enflasyona Ulaşacağız
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ankara’da Valiler Toplantısı’na katıldı. Ekonomideki hedefler hakkında konuşan Yılmaz, enflasyon ile ilgili öngörülerini paylaştı.

Cevdet Yılmaz, enflasyon ve finansal tarafta riskleri azalttıklarını söyledi. Risk priminin düştüğünü dile getirerek, enflasyonla mücadele ettiklerini kaydetti.

“2026 Yılında Tek Haneli Enflasyona Ulaşacağız”

Mücadele kapsamında aylık bazda neticeleri görmeye başladıklarını söyleyen Yılmaz, ivme kaybı olduğunu aktardı. Yıllık etkinin ancak 2024’ün ortalarında görüleceğini aktardı.

2026 yılında enflasyonun yeniden tek haneli rakamlara ulaşacağını bildirdi. Bunun planının yapıldığını ve adım adım faaliyet geçirdiklerini ifade etti.

Yılmaz, “Enflasyonun düşüşünün ardından istikrar içinde büyümeye devam edeceğimizi söylemek istiyorum.”

Şimdi Kayıt Olun

“Türkiye’nin Yüzyılı Huzurun Yüzyılı Olacak”

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında konuşan Yılmaz, son 20 yılda 2 milyondan fazla binayı dönüştürdüklerini söyledi.

Bu konuda bir hızlanma sürecinin yaşandığını ve iki önemli inisiyatif aldıklarını dile getirdi.

Son 20 yılda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, devlet ile milletin aynı yön ve hedeflere baktığını vurguladı.

Bunun çok önemli olduğunu belirtti. En büyük başarılardan biri olduğunu aktardı. Vatandaşa hizmet için hareket eden valilik anlayışının çok kıymetli olduğunu dile getirdi. Türkiye Yüzyılı’nın huzurun yüzyılı olacağını bildirdi.

Cevdet Yılmaz, daha önceki açıklamalarında 2024 yılında enflasyonun düşüş seyrinde olacağını ve 2026 yılında tek haneli rakamları hedeflediklerini söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın