Yatırım yapmaya başla!

Yıldız Holding Kredi Borcunun 1 Milyar Dolarını Yeniden Yapılandırdı

Dünya devi bisküvi ve çikolata markası Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, bankalara olan 6 milyar dolar borcun, 1 milyar dolarının yeniden yapılandırıldığını duyurdu.
Yıldız Holding Kredi Borcunun 1 Milyar Dolarını Yeniden Yapılandırdı

Ünlü Türk gıda markası Yıldız Holding, bankalara olan toplam 6 milyar dolarlık kredi borcunun, 1 milyar dolarlık kısmının yeniden yapılandırıldığını duyurdu.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, bankalara olan borcun yeniden yapılandırılmasına yönelik gelişmeleri, çalışanlarına yolladığı bir mektupla bildirirken, holding bünyesindeki üç şirketten de konuya yönelik Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda açıklama yapıldı.

Dünyanın en büyük çikolata ve bisküvi üreticilerinden Yıldız Holding, bankalara olan kredi ödemesinin bir kısmının istenilen şartlara bağlandığını bildirdi.

Murat Ülker, kredi borcunun yeniden yapılandırılmasına yönelik açıklamayı, çalışanlarına yolladığı bir mektupla detaylıca anlattı. DeMet’s, United Biscuits ve Godiva gibi dev markaları alarak, dünyanın en büyük çikolata üreticilerinden biri olan Yıldız Holding, bu büyümeyi sağlarken bankalara 6 milyar dolar borçlandı.

Ülker, şirketi hakkında bir takım yersiz söylemlerin tarafına ulaştığını belirtti.

Bankaların her yıl yaptığı olağan toplantısının öncesinde ve sonrasında, bir takım mesajların kendisine ulaştığını söyleyen Ülker; “Bu ifadelere itibar etmeyeceğinize dair güvenim tam olmakla birlikte yine de şeffaf iletişim kurallarımız çerçevesinde sizleri bilgilendirmek istedim” dedi.

Murat Ülker, söz konusu toplantıda bankaların; kredi vadelerindeki çelişkiyi ortadan kaldırmak, Yıldız Grubu’nun daha sonraki dönemlerde hızlı büyümesinin devamını sağlamak amacıyla,, ayrı olan kredileri bir çatı altında toplamayı teklif ettiğini söyledi. 1 milyar dolar tutarındaki kredinin ise istenilen şartta ve uzun vadede ödenmesi konusunda anlaşıldığını belirtti.

Ülker, yeniden yapılandırma konusunda anlaşma sağlanmasını, Türk bankacılık sektörünün ülke ekonomisini düşünmesine bağladı.

Söz konusu gelişmeyi, Türk bankalarının ülke ekonomisi ve büyüme girişimlerinin ne kadar bilincinde olduğunun göstergesi olarak değerlendiren Ülker; halka açık şirketlerin performanslarının genel endeksin üstünde seyretmesinin, piyasalarda algı operasyonu yaratmaya çalışan ve dayanıksız söylemler ortaya atan kişilerin çabalarını boşa çıkardığını ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Banka Kredileri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum