Yatırım yapmaya başla!

Yıldız Holding 100’den Fazla Pazarı olan Godiva’nın 4 Ülkedeki Haklarını Sattı

Yıldız Holding, sahibi olduğu Godiva’nın dört ülkedeki hakkını, büyümeye ivme kazandırmak ve hedefleri gerçekleştirmek için kaynak sağlamak amacıyla sattığını duyurdu.
Yıldız Holding 100’den Fazla Pazarı olan Godiva’nın 4 Ülkedeki Haklarını Sattı

Geçtiğimiz aylarda bankalara olan borçlarını kapatmak için varlık satışı yapacağını duyuran Yıldız Holding, dünyaca ünlü çikolata markası Godiva’nın 4 ülkedeki haklarını sattığını duyurdu. Yıldız Holding ve Godiva Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker bu işlemlerin hızlı büyüme için iyi bir çözüm olduğunu belirterek, markanın fikri mülkiyet hakkının halen kendilerinde olduğunu belirtti.

Yıldız Holding, Godiva’nın, dört ülkedeki operasyonlarını ve Belçika’daki fabrikasını MBK Partners’a satacağını duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada MBK Partners ile satış işlemi için bir anlaşma yapıldığı, Godiva’nın dünya genelinde 100’den fazla ülkede pazarı olduğu belirtildi. Yapılan anlaşma kapsamında; ünlü çikolata markası Godiva’nın Japonya, Güney Kore ve Avustralya’daki perakende ve dağıtım operasyonları verilecek. Yeni Zelanda’daki pazar geliştirme hakkı ise MBK Partners’in elinde olacak. Japonya ve Güney Kore dışında kalan satış kapsamına 300’den fazla mağazanın girdiği bildirildi.

Yıldız Holding, dünyadaki Godiva markasının tüm haklarının sahibi olmaya ve markayı yönetmeye devam edeceğini duyurdu.

Yapılan satış işleminin her iki şirketin yönetim kurulları tarafından onaylandığı söylenirken, Rekabet Kurulu’nun bekleme süresi ve yasal işlemlerin gerçekleştirilmesinin ardından, bu yılın ortalarına doğru tamamlanmasının beklendiği ifade edildi.

Godiva’nın marka hakkının kendilerinde olduğu ve 100’den fazla ülkedeki operasyonların Yıldız Holding tarafından sürdürüleceği açıklandı. Satış anlaşması çerçevesinde, Belçika’daki üretim tesisinin yanında, sahibi olduğu Reading’in ABD’deki ve İstanbul’daki üretim tesislerinden ürün almaya devam edeceği bildirildi.

Yıldız Holding ve Godiva Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Godiva’nın yüksek büyüme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Godiva’yı 2008 yılında aldıklarını, o tarihten bu yana küresel boyuttaki cirosunu ve mağaza sayısını ikiye katladıklarını anlatan Murat Ülker, markanın halen çok yüksek büyüme potansiyeline sahip olduğunu dile getirdi. Söz konusu satış işlemlerinin ise gelecekteki potansiyelini görerek, daha sağlıklı ve güçlü büyüme için gerekli olan nakit akışını sağlamak amacıyla yapıldığını açıkladı.

Firmanın üst yönetimiyle yapılan görüşmeler neticesinde, bu şekilde stratejik bir karar aldıklarını sözlerine ekledi. Godiva CEO’su Annie Young- Scrivner ise yapılan anlaşmanın herkes için “kazan-kazan” anlamına geldiğini ve büyümeye ivme kazandıracağını söyledi. Dünya genelinde 2000’den fazla yeni kafe açma planını gerçekleştirmek adına da ihtiyaç duyulan kaynakları sağlayacağını kaydetti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum