Yatırım yapmaya başla!

Yıldırım Düşmesi Nasıl Olur Diyenlere Tüyler Ürperten 10 Ağır Çekim GörüntüYıldırım, gökyüzündeki bulutlar arasında oluşan statik elektriğin yeryüzüne boşalması olayı olarak karşımıza çıkmaktadır. Yıldırım düştüğü alanda ciddi hasarlar ve yangınlar yaratabilen bir doğa olayıdır. Videoda gözlerinizin kamaşacağı, tüyler ürperten 10 yıldırım düşme görüntüsünü izlerken bile korktuğunuzu hissedebilirsiniz.

Bir yıldırımın oluşturduğu elektrik enerjisinin çok yüksek boyutlarda olduğu bilinmektedir. Elde edilen verilere göre bir yıldırımdaki elektrik enerjisi ile koca bir ülkenin yıllık elektrik ihtiyacının giderilebildiği söylenmektedir. Yıldırım esnasında açığa çıkan enerji o kadar büyüktür ki, ortaya çıkan enerjinin atom bombasından yüzlerce kat daha güçlü olduğu belirtilmektedir.

Videodaki yıldırım düşmelerinde görüldüğü üzere ortaya çıkan ses ve hasar insanın tüylerini diken diken edebiliyor. Yıldırım düşme esnasında yavaşlatılmış çekimde yansıyan görüntüler ne kadar yüksek gerilimde bir enerjinin açığa çıktığını gösteriyor. Bu derece açığa çıkan enerji şehirlerin tüm elektrik şebekelerini emebiliyor ve elektriklerin kesildiği görülüyor.

İzlerken göreceğiniz üzere denize yıldırım düştüğü an ekrana yansıyor. Bu görüntü ile yağmurlu havalarda denize girmenin ne kadar tehlikeli bir eylem olduğu konusunda bir fikre varabiliriz. Deniz suyu tuzlu olduğu için elektrik iletkenliği çok yüksek olmaktadır. Denize yıldırım düşme ihtimali karaya düşme ihtimalinden çok daha az olmasına rağmen böyle bir ihtimal söz konusudur. Yıldırım düşme anında eğer bölgede bulunuyorsanız yüksek voltajın etkisiyle kömüre dönmemeniz imkansız gibidir. Keza denize yıldırım düşme anında o bölgedeki balıkların öldüğü bilinmektedir.

Yıldırım düşme tehlikesi olan bir yerde iseniz binadan dışarı çıkmamanız ya da dışarıdaysanız ayaklarınız ile toprağa çömelerek pozisyon almanız doğru hareket olacaktır. Videoda göze çarpan detaylardan birisi yıldırımın yüksek yapılara daha çok düşmesi oluyor. Bir vincin üzerine düşen yıldırım, vincin kulesini adeta yerle bir ediyor.

Yıldırım gerekli önlemler alınmadığında tehlikeli bir doğa olayıdır. Paratonerlerin olduğu yerler daha güvenli olmakla birlikte, yağmurlu ve gök gürültülü havalarda ekstra dikkatli olmakta her zaman fayda vardır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum