Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yılbaşı için Ucuz ve Eğlenceli Hediye Fikirleri

Yılbaşı için Ucuz ve Eğlenceli Hediye Fikirleri
Son Güncelleme: 
Yorum

Yeni yıla girmemize yalnızca sayılı günler kaldı ve çoğu insanın aklında aynı şeyler var. Kaldı ki şu günlerde insanların aklını meşgul eden şeylerin “yılbaşını nerede, nasıl geçirsek, kime, ne hediye alsak” gibi düşünceler olduğunu da hepimiz biliyoruz. Yani şu sıralarda çoğu kişi yılbaşında ne yapacağıyla alakalı karar vermeye çalışıyor. Ama bu demek değil ki yılbaşı planını yapan kimse yok. Elbette, onlar da var ama planını programını yapıp hediyesini günler öncesinden ayarlamış kişilerin çoğu, belli imkanlara sahip kimseler. Veya bir gecede tomar tomar parayı etrafa saçmayı göze almış kimseler, diyeyim.

Sonuçta; herkesin maddi durumu öyle lüks mekanlarda yapılan yılbaşı partilerine katılmaya ya da pahalı pahalı hediyeler almaya müsait değil. Zaten yeni yılda çuvalla para harcamanın da pek bir anlamı yok. Çünkü yılbaşında eğlenmek için ille de etrafa para saçmak gerekmiyor. Çok küçük bütçelerle de unutulmaz bir yılbaşı gecesi geçirmek mümkün. Yapılması gereken tek şey, yeni yılın sadece dışarıda kutlandığında “yeni yılı kutlamak” olmadığını anlamak! Peki, yeni yıl bütçeye zarar vermeden nasıl eğlenceli bir şekilde geçirilebilir? Aslına bakarsanız, bunun bir sürü farklı yolu var. Ve buradaki yazıdan “yeni yıla nasıl girmeliyim” sorunuza ucuz ve eğlenceli fikirlerle cevaplar bulabilirsiniz.

Yılbaşı gecenizi nasıl geçireceğiniz konusunda fikir edindiğinize göre gelelim yeni yılda sevdiklerinize nasıl hediyeler alacağınıza! Neticede; etrafınızda hediye almanız gereken bir sürü insan olabilir. Anneniz, babanız, eşiniz, dostunuz, yılbaşı çekilişi yaptığınız iş arkadaşlarınız ve daha bir sürü yakınınızı sevindirmek isteyebilirsiniz. Veya yılbaşı hediyesi almak istediğiniz sadece bir kişi vardır ama şu andaki maddi durumunuzdan dolayı ona ne hediye alacağınıza karar veremiyorsunuzdur. Kısacası; kaç kişiye yeni yıl hediyesi almak istediğinizi bilemem belki ama aşağıdaki yılbaşı hediye fikirlerinin bu konuda işinize yarayacağından adım kadar eminim. Çünkü aşağıdaki listede maddi açıdan küçük ama manevi açıdan oldukça büyük hediye fikirleri göreceksiniz. E sizin amacınız da karşınızdaki kişiye gösteriş yapmak değil de onu gerçekten mutlu etmek olduğuna göre (umarım öyledir) bu listedeki seçeneklerden hoşlanacağınızın garantisini verebilirim.

İşte yılbaşı için ucuz ve eğlenceli hediye fikirleri:

Kışlık Aksesuarlar!

Kışlık Aksesuarlar!Durun, hemen öyle “ne kadar klişe bir fikir” deyip burun kıvırmayın. Çünkü hediyenin karşınızdaki kişi için ne kadar anlamlı olacağını belirleyecek olan sizsiniz. Düşünsenize; ilmek atmak ne demek bilmeyen birisi, oturup sizin için örgü örmeyi öğrenmiş ve günlerce hediyeniz için uğraşmış. Sizi mutlu edebilmek için saatlerce belki de günlerce emeğiyle hediyenizi hazırlamış.

Sonuçta; böyle bir hediye almak kimin hoşuna gitmez ki? İşte bu nedenle size; yılbaşı hediyesi olarak eldiven, şapka, atkı, boyunluk gibi kışlık aksesuarları düşünmenizi öneriyorum. Hem kim bilir, belki de örgü işini çok sevecek, yılbaşı hediyenizi hazırlamak için uğraşırken yeni bir hobi edinmiş olacaksınız. Ama yok ben öyle örgüyle falan uğraşamam diyorsanız da mağazalardan kışlık aksesuar almayı düşünebilirsiniz.

Sıcacık Battaniyeler!

Sıcacık Battaniyeler!Şu kış günlerinde en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerden biri de yumuşacık battaniyeler değil mi? İşte bu nedenle sizin için verebileceğim bir diğer öneri battaniye almanız ya da yapmanız! Yapmanız derken burada farklı yöntemler kullanabileceğinizi belirtmek isterim.

Mesela; bir önceki hediye fikrindeki gibi burada da battaniyeyi kendiniz örmeyi düşünebilirsiniz. Veya hazır alacağınız battaniyenin üzerini nakışla, boncukla, kumaşlarla, artık orası tamamen sizin yaratıcılığınıza kalıyor, istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Hem bu şekilde armağanınızı orijinalleştirmiş olur, onu imzanızla bir kat daha değerli hale getirebilirsiniz.

Her Zaman Sizi Hatırlatacak Fotoğraflı Bir Çerçeve!

Her Zaman Sizi Hatırlatacak Fotoğraflı Bir Çerçeve!Çerçeve de hem alabileceğiniz hem de yapabileceğiniz hediyelerden bir tanesi! Eğer birazcık el beceriniz varsa internetten çerçeve yapımlarıyla ilgili bilgi edinebilir, edineceğiniz birkaç ucuz malzemeyle ortaya harika şeyler çıkartabilirsiniz. El emeğinizle yapacağınız, alacağınız ya da üzerini süsleyeceğiniz çerçevenin içine bir de hediye vereceğiniz kişiyle birlikte çekilmiş bir fotoğrafınızı koyduğunuzda, emin olun karşınızdaki kişiyi fazlasıyla mutlu edersiniz. Sonuçta; her zaman gözünün önünde olacak bu değerli hediyeyle karşınızdaki kişiyi pekala mutlu edebilirsiniz.

Tasarım Harikası Bir Takı!

Tasarım Harikası Bir Takı!Evet, eminim sizin etrafınızda da takılara, aksesuarlara düşkün olan yakınlarınız vardır. İşte tam da böyle kişiler için size bu hediye fikrini öneriyorum. Yani size birazcık yaratıcılığınızı az biraz da marifetinizi konuşturarak kolye, küpe, bileklik, kısacası bir takı yapmanızı öneriyorum. Sonuçta; internetten binlerce farklı takı modeline ulaşabilirsiniz. Hem bu şekilde yeni bir yetenek de kazanmış olacak, hatta işi iletmek de takı tasarımı yaparak para kazanma şansı elde edeceksiniz. Ne diyorsunuz, bu hediye seçeneğini değerlendirmek sizce de 1 taşla 2 kuş vurmak anlamına gelmiyor mu?

Koca Bir Yılı Anlatan Hatıra Albümü!

Koca Bir Yılı Anlatan Hatıra Albümü!En yakınlarınız için düşünebileceğiniz bu hediye seçeneğini de bütçenize zarar vermeden elde edebilirsiniz. Sevgiliniz, dostunuz, anneniz, babanız, kısacası sürekli birlikte vakit geçirdiğiniz yakınınız için kocaman bir yılı anlatan harika bir hatıra albümü yapabilirsiniz. İsterseniz kendi yapabileceğiniz isterseniz de satın alabileceğiniz bir albümün içine her ay için ayrı ayrı fotoğraflar koyabilir, yanına arkasına yazacağınız notlarla hediyenizi onun için daha değerli hale getirebilirsiniz.

Kumbara!

Kumbara!Bence en iyi hediye fikirlerinden bir tanesi bu! Yani sevdiğiniz kişiye bir kumbara almayı düşünmelisiniz diyorum. Sonuçta; internette sayısız farklı kumbara çeşidi var. Ve inanın bana insan o kumbaraları gördüğünde para biriktirmeye daha çok hevesleniyor.

İşte bu nedenle; yeni yılda yeni maddi hedeflere ulaşmasını istediğiniz yakınlarınıza kesinlikle kumbara hediye etmelisiniz derim. Hatta üzerine almak istediğini bildiğiniz şey için ne kadar zamanda ne kadar para biriktirmesi gerektiği gibi notlar yazabilir, böylelikle onun birikim yapmak için motive olmasına yardım edebilirsiniz.

Kar Küresi!

Kar Küresi!Pek çoğumuza küçüklüğümüzü anımsatan kar küreleri de hediye olarak düşünülmesi gerekenler arasında! İçerisinde kocaman bir dünya barındıran ve insana huzur veren sevimli kar küreleriyle de sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Hem bu armağanlar için öyle çok fazla para harcamanıza da gerek yok. Piyasada neredeyse çikolata fiyatına bulabileceğiniz bir sürü şirin kar küresi var. Yani çok az para harcayarak sevdiklerinizi bu minik hediyelerle mutlu edebilirsiniz.

Çiçek Sevmeyenlere Minik Bir Bahçe!

Çiçek Sevmeyenlere Minik Bir Bahçe!Sizin etrafınızda da çiçek sevmeyen yakınlarınız var mı? Ne bileyim; belki eşiniz ya da sevgiliniz ona çiçek almanızdan hoşlanmıyordur. Ve eğer durum böyleyse şimdi söyleyeceğim hediye seçeneğini düşünmelisiniz derim. Yani sevdiklerinize son zamanların en popüler hediye seçeneklerinden biri olan teraryumlardan almanızı söylüyorum.

Yoksa siz hale bu minik bahçelerle karşılaşmadınız mı? Cam fanusların içerisine yerleştirilen küçük bitkiler, mini mini ağaçlar olarak anlatabileceğim teraryumların yapımı da oldukça kolay. Yani bu hediyeyi edinmek için öyle çiçekçilere bir ton para ödemenize falan gerek yok. Uygun fiyatlar karşılığında satın alabileceğiniz teraryum malzemeleriyle, sevdiklerinize kendi ellerinizle küçük bahçeler hazırlayabilirsiniz.

Kışın Soğuğunda İçini Isıtacak Bir Kitap!

Kışın Soğuğunda İçini Isıtacak Bir Kitap!Kitap okuma alışkanlığınız var mı bilemiyorum ama en keyifli kitap okuma mevsiminin kış olduğunu biliyorum. Dışarıda buz gibi bir hava varken sıcacık evde battaniyenin altına girip farklı dünyalara seyahat etmenin ne kadar güzel olduğunu kesinlikle iyi biliyorum. Hele de okunan kitap, kişinin sevdiği biri tarafından hediye edilmişse! İşte bu nedenle ben de size hazır mevsim de kışken, kitap okumayı seven yakınlarınızı bu armağanla mutlu etmeyi düşünmelisiniz diyorum.

Uyumayı Sevenlere Eğlenceli Uyku Bantları!

Uyumayı Sevenlere Eğlenceli Uyku Bantları!Eminim, sizin çevrenizde de uykuya fazlasıyla düşkün olan kişiler vardır. Bu kişi; belki yan masanızda sürekli uyuklayan iş arkadaşınız, belki de saat 11 olmadan tavuk gibi yatağa giren eşinizdir. Sonuçta; yılbaşı hediyesi almak istediğiniz kişinin uykuyu gerçekten sevdiğini biliyorsanız, onun için eğlenceli uyku bantlarını düşünebilirsiniz. Hatta isterseniz bunları kendiniz bile yapabilirsiniz. Evet, uyku bandını örerek el emeğinizle kendinizin de yapabileceğinizi söylüyorum. Böylelikle hem ona sizin için ne kadar değerli olduğunu gösterecek hem de bu muzip hediyeyle yüzünü güldürmüş olacaksınız.

El Yapımı Mum, Sabun!

El Yapımı Mum, Sabun!Yeni yılda alınan en klişe hediyelerden birinin de mumlar olduğunu biliyorum! Ama ben size burada bir farklılık yapıp, hediyenizi kendi ellerinizle yapabileceğinizi söylüyorum. Evet evet, günümüzde pek çok kişinin hobi olarak tercih ettiği mum ve sabun yapımından bahsediyorum.

İlk duyulduğunda çok zor bir işlemmiş ya da fazlasıyla tecrübe gerektiriyormuş gibi görünen bu işlemlerin hiç de düşünüldüğü kadar zor olmadığını söyleyebilirim. Yani isterseniz alacağınız birkaç ucuz malzemeyle evinizde deneme yapabilir, kısa süre içinde bu konuda tecrübe kazanabilirsiniz. Hatta belki de bu işi çok sever, mum ve sabun yapıp satarak bu yeni hobinizden ek gelir bile elde edebilirsiniz. Eğer dediğim aklınıza yattıysa aşağıdaki yazılardan mum ve sabun yapımıyla alakalı detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yılın En İyisi Sertifikası!

Yılın En İyisi Sertifikası!Sevgilinize, annenize, çocuğunuza, eşinize, arkadaşınıza ya da çok sevdiğiniz patronunuza! Onun için yılın en iyisi sertifikası hazırlatmaya ne dersiniz? Yılın en iyi sevgilisi, yılın en iyi annesi, yılın en iyi patronu gibi! Bu eğlenceli ve anlamlı hediye için yapmanız gereken tek şey, içinizden geldiği şekilde bir tebrik notu yazmak ve bunun çıktısını alıp çerçeveletmek! Sonuçta; sertifikayı nasıl özelleştireceğiniz tamamen size bağlı! Ama uğraşmak istemiyorsanız da piyasadan yılın en iyisi sertifikalarını hazır şekilde satın alabilirsiniz.

Dokunuşlarınızla Özelleştireceğiniz Bir Günlük!

Dokunuşlarınızla Özelleştireceğiniz Bir Günlük!Bütçenize zarar vermeden tercih edebileceğiniz bir diğer yılbaşı hediyesi de bu! Yani yılların eskitemediği en klişe ama en anlamlı hediyelerden biri olan günlük seçeneğinden bahsediyorum. Gayet uygun fiyatlar karşılığında edinebileceğiniz bu hediyeyi kendi özel dokunuşlarınızla özelleştirmeniz de mümkün! Sonuçta; bu hediyeyi tercih ettiğinizde, yeni yıl hediyesini verdiğiniz kişi günlüğünü eline her aldığında sizi gülümseyerek hatırlayacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu