Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

YİK Toplantısı Sona Erdi: Göç Yönetimi Konusu Ele Alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı sona erdi.
YİK Toplantısı Sona Erdi: Göç Yönetimi Konusu Ele Alındı
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı sona erdi. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda, Türkiye’nin göç yönetimi ve çeşitli statülerdeki yabancılara dair konular ele alındı.

Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda, Türkiye’nin göç yönetimi ve yabancılara dair konuları ele alınırken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir sunum gerçekleştirdi.

Kurum üyeleri göç yönetimi konusundaki mevcut düzenlemeler ve uygulamalar üzerine fikir alışverişinde bulunurken, Suriyelilerin gönüllü geri dönüşlerini sağlayacak gelişmelerin ele alındığı bildirildi.

Toplantıda entegrasyon politikaları ile beraber Suriyelilerin ülkelerine gönüllü ve güvenli bir şekilde geri dönüşlerini sağlayacak gelişmelere dair görüş paylaşımı yapıldı. Yüksek İstişare Kurulu üyeleri yabancı düşmanlığı ile siyasi rant ve provokasyon yürütülmesinin önüne geçecek adımları değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda, Türkiye’nin tarih boyunca olduğu gibi bugün de sınırlarına dayanan ve bir şekilde topraklarına sığınan hiçbir mazluma, mağdura sırtını dönmediğini ifade etti.

500 Bin Kişi Güvenli Bölgelere Döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’nin güvenli hale getirdiği bölgelere geri dönenlerin sayısının 500 bini geçtiğini belirtti. Erdoğan bu bölgelerde uluslararası finansmanla inşa edilecek yeni yerleşim yerleriyle çok daha fazla sayıda Suriyelinin evlerine dönüşünü temin edeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, medeniyetimiz, inancımız, kültürümüz ve değerlerimizde yeri olmayan yabancı düşmanlığına milletimizin ve devletimizin asla izin verilmeyeceğini ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu