Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YIGIT ve HOROZ Yatırımcılarının Beklediğine Değdi! Hisseler Tavan

Borsada vergi gündeminden nasibini alan Yiğit Akü ile Horoz Lojistik, halka arz sürecinde hasret kaldığı tavan serisine bu hafta geçiş yaptı. İşte hisselerde son durum;
YIGIT ve HOROZ Yatırımcılarının Beklediğine Değdi! Hisseler Tavan
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen gün Jiangxi Ganfeng Battery Technology Co. Ltd. ile iş birliği görüşmelerine başladığını duyuran Yiğit Akü, bu hafta KAP bildirimlerine ağırlık verdi. Dün de harp bataryaları tedariki sözleşmesi imzaladığını duyuran Yiğit Akü, tavan serisini üçüncü güne taşıdı.

34,68 TL fiyattan halka arz olan ve borsaya 6 Haziran Perşembe günü giriş yapan YIGIT, işleme başladığı ilk gün açılışı tavandan yapsa da kapanışta yükselişini koruyamamıştı.

İlerleyen günlerde düşüş gören hisseler 26,5 TL’ye kadar sarktıktan sonra bu hafta başlattığı tavan serisiyle 38 TL seviyesine kadar çıktı.

Bugün açılışı tavandan yapmayan YIGIT, ilerleyen dakikalarda güçlü bir yükseliş yaşayarak korkulanın aksine tavandan inmedi. Son tavan performansıyla 38,06 liraya tırmandı.

YIGIT bu haftayı tavanda geçirirken, HOROZ payları da yükseliş trendine geçiş yaptı. 55 liradan halka arz olan ve 7 Haziran Cuma günü işlemlere başlayıp, düşüş yaşayan HOROZ ilk tavanını bugün gördü.

GCM Yatırım Banner

45 lira seviyelerine kadar sarkıp uzun süre arz fiyatının altında kalan HOROZ, bugünkü yükselişiyle 52 liraya çıktı. Geçen haftalardaki sınırlı yükselişiyle 50 lira direncinden geri dönen hisseler arz fiyatının altında kalmaya devam etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.