Yatırım yapmaya başla!

Yerli Üreticiler ile Kamu Kurumları Aralık’ta Gerçekleştirilecek KATEF’te Bir Araya Geliyor

Kamu kurumları ile yerli üretim gerçekleştiren tedarikçilerin bir araya gelmesini sağlayacak olan Kamu Tedarikçileri Fuarı'nın (KATEF) Aralık ayında gerçekleştirileceği öğrenildi.
Yerli Üreticiler ile Kamu Kurumları Aralık’ta Gerçekleştirilecek KATEF’te Bir Araya Geliyor

Cumhurbaşkanlığı, vatandaşları kamu satım alımlarında yerli ürünleri tercih etmeye ilişkin bir teşvikte bulunmuştu. Bu misyonun desteklenmesi amacıyla, kamu kurumları ile yerli üretim faaliyetlerinde bulunan tedarikçilerin buluşmasını sağlayan Kamu Tedarikçileri Fuarı’nın (KATEF) 19-21 Aralık tarihlerinde gerçekleştirileceği öğrenildi.

Söz konusu fuar ABIES tarafından gerçekleştirilecek olup bu etkinliğe Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi ev sahipliği yapacak.

Fuar ABIES Tarafından GerçekleştirilecekKonuyla ilgili görüşlerini paylaşan ABIES Genel Müdürü Ahmet Aslantürk, fuarın temel misyonunun Cumhurbaşkanlığı tarafından teşvik edilen kamu satın alımlarında yerli ürün alımının tercih edilmesi olduğunu aktardı.

Üreticilerin büyük kısmının tek başına kamu ile iletişime geçmesinin kolay olmayacağını söylerken, bu zorluğu ortadan kaldırmak için yerli üreticiler ve kamu kurumlarındaki satın alma yetkililerinin KATEF sayesinde buluşma fırsatı yakalayacağını ifade etti.

Son zamanlarda özellikle yerli ve milli sanayinin gelişmesine ilişkin atılan hamlelerin ön planda olduğunu söyleyen Aslantürk, kamu kurumlarındaki satın alma yetkililerinin daha çok yerli üreticiyle bir araya gelmek için çaba gösterdiğini açıkladı.

Aslantürk, gerçekleştirilecek fuarın oldukça önemli olduğuna ve kayda değer fırsatlar barındırdığına dikkat çekti. Yerli üreticiler ile kamu kurumlarının buluşmasıyla yerli ve milli sanayinin geliştirilmesinin yanında cari açığın düşeceğine de işaret etti.

Aslantürk: “Her iki tarafın birbiriyle zamandan tasarruf sağlayarak ve maliyet etkin buluşması, ancak KATEF gibi fuarlarla mümkün.”

Her İki Taraf KATEF'te BuluşacakKATEF sayesinde çok sayıda tedarikçi ile kamudaki satın alma yetkililerinin tek platform üzerinde buluşma sağlamasının mümkün olacağını açıklayan Aslantürk, ilgili her türlü bilginin kamu yetkililerinine direkt olarak ulaştırma olanağı yakalanacağını belirtti.

Fırsatlar kamu kurumları açısından değerlendirildiğinde ise belki de uzun zaman alabilecek yerli tedarikçileri tanıma ve değerlendirme sürecinin KATEF ile oldukça kısa bir süreye indirilebileceğini açıkladı.

Öte yandan kamu kurumları ile yerli üreticilerin buluşturulmasının makro ekonomik bakımdan büyük bir fayda sağlayacağı düşünülüyor. Bu düşünceyi, devletin satın aldığı mal ve hizmet değerleri toplamının 100 milyar lirayı aşıyor oluşu destekliyor.

Bu rakamın azımsanamayacak bir büyüklükte olduğunu öne süren Aslantürk, KATEF gibi bir etkinlikte çok sayıda insanın aynı ortamda bulunmasıyla önemli bir fırsat yakalanacağını yineledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum