Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yerli Otomotiv Devi ALBA Yatırımını Duyurdu!

Otokoç Otomotiv, yerli elektrikli mikromobilite üreticisi ALBA’ya 21 milyon doları aşan yatırım yaptı. Ayrıntılar geliyor…
Yerli Otomotiv Devi ALBA Yatırımını Duyurdu!
HABER GİRİŞ

Otokoç Otomotiv tarafından Bursa merkezli yerli elektrikli mikromobilite üreticisi ALBA Elektrikli Ulaşım Araçları AŞ’ye yatırım yapıldı Bu şirketin 3. girişim yatırımı oldu. Açıklamada, atırım turuna Otokoç Otomotiv ile Fibabanka’nın yatırım ve finansal teknoloji girişimi Finberg ve portföy yönetim şirketi Re-Pie’in katıldığı belirtildi.

Yatırım ile Otokoç Otomotiv’in mobilite alanındaki öncülüğüne elektrikli mikromobilite araçları da eklenmiş oldu. İş birliği ALBA’nın gelişim hızını yükseltmenin yanında, Otokoç Otomotiv’in 9 ülkedeki 400’e yakın hizmet noktasını kapsayan geniş ağıyla sürdürülebilir çevre bilincine katkı sağlayacak.

Yatırımla ilgili açıklamada bulunan Otokoç Otomotiv Lideri İnan Ekici, Otokoç Otomotiv olarak mobilite dünyasında tüm paydaşlara değer yaratan yol arkadaşı olma misyonuyla hareket ettiklerini söyledi.

Gelecek dönemde stratejik iş birliklerine dönüşebilecek potansiyele sahip girişimlere destek verdiklerini belirten Ekici, “Sektörde standartları tanımlamayı benimsemiş bir kurum olarak girişimcilik en önemli kılavuzlarımızdan ve kaslarımızdan biri oldu.” diye konuştu.

ALBA yatırımını, mikromobilite ve çevreci ulaşım odaklı misyonlarını yerine getirmede güçlü bir adım olarak gördüklerini sözlerine ekledi. ALBA Yönetim Kurulu Başkanı Bora Urş ise bu yatırımla şirketin elektrikli mikromobilite ekosistemindeki yerini sağlamlaştıracağını ve mevcut potansiyelini daha fazla açığa çıkaracağını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Yurt içi ve yurt dışı pazarlarda ALBA olarak uzun vadeli hedefler doğrultusunda yüksek kaliteli, enerji verimliliğini üst düzeyde tutan, yeşil ürünler tasarlamaya devam edeceklerini aktaran Urş, küresel dünyanın yeşil dönüşümüne katkıda bulunan yenilikçi bir şirket olma vizyonunda bu yatırımın kendileri için büyük önem teşkil ettiğini söyledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın