Yatırım yapmaya başla!

Yerli Otomobilin Crossover Modeli Geliyor

Yerli Otomobilin Crossover Modeli Geliyor

Türkiye Bilimler Akademisi‘nin (TÜBA) 48. Genel Kurulu’na katılan ve burada kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık; yerli otomobilin dördüncü prototipinin 22 Aralık Cuma günü hazır olacağını, seri üretime ise 2019 yılının sonuna doğru başlanacağını duyurdu.

Dördüncü prototipin Crossover modeli olacağını söyleyen Bakan Işık; “Buna da TÜBİTAK’ın teknolojisini yükleyeceğiz ve testlerini başlatacağız. 2016 sonu itibariyle her türlü arazi iklim ve mevsim şartlarında testlerini, denemelerini yapacağımız bir filo üretmeyi planlıyoruz. 2018 Mayıs-Haziran’ında tanıtımı, 2019 sonuna kadar da seri üretimle araçların piyasaya çıkmasını sağlayacağız,” açıklamasını yaptı.

Genel Kurul’da konuşma yapan Bakan Işık, geçen yıl gerçekleştirmek istedikleri TÜBA Kanunu’nun tekrarlanan seçimlerin etkisiyle aksadığını; ancak bu yasama yılında Meclis’e getirmeyi planladıklarını belirtti.

Ankara’da The Green Park Otel’de düzenlenen 48. Genel Kurul‘da anne babalara da seslenen Bakan Işık, sözlerine şöyle devam etti; “İcat çıkarma diyerek uyardığımız, her şeyi merak etme, her şeyi sorma diye kızdığımız, bir şeyleri karıştırmasından rahatsız olduğumuz çocukları; bilim sevgisine sahip bireyler olarak yetiştirmemiz ne derece mümkün olabilir? Unutmayalım ki ülke olarak bizim en büyük avantajımız, en büyük kaynağımız; genç, büyük ve dinamik nüfusumuzdur. Böyle geniş bir havuza sahip bir ülkenin çok daha fazla bilim insanı ve akademisyen yetiştirmesi gerekir,” şeklinde konuştu.

2002’de 76 olan üniversite sayımızın bugün 193’e ulaştığını söyleyen Bakan Işık, devletin Ar-Ge’ye ayırdığı kaynağın da her geçen gün arttığını sözlerine ekledi. Ancak her türlü imkana üniversite laboratuvarlarında sahip olunsa bile en önemli şeyin insan kaynağı olduğunu ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum