Yatırım yapmaya başla!

Yerli Otomobil Görücüye Çıktı!

Yerli Otomobil Görücüye Çıktı!

Merakla beklenen yerli otomobil prototipinin fotoğrafları bugün yayımlandı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜBİTAK öncülüğünde geliştirilen yerli otomobil hakkında 8 Ağustos’ta bilgi vermiş, 4 prototip üretileceğini söylemişti. Bunlardan üçü üretildi ve basına tanıtıldı. Ek olarak fotoğrafları bakanlığın Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Bilim Sanayi ve Tekonoloji Bakanı Fikri Işık, daha önce katıldığı NTV yayınında şu sözleri söylemişti; “Yerli otomobil için prototipler üretildi, testler yapılıyor. Seçimlerden sonra bir lansman yapmayı planlıyoruz. Yerli aracın seri üretimle 2020’de pazara çıkmış olmasını planlıyoruz,” dedi.

Türkiye’nin yerli otomobil macerasının 2. Abdülhamid Han’a kadar gittiğini belirten Bakan Işık, yerli otomobil üretimine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın; “Bir babayiğit arıyorum” sözleriyle start verdiklerini ifade etti.

Işık, TÜBİTAK işbirliğiyle sürdürülen proje için Türkiye’nin istikrar yönünde bir problemi olmaz, bir aksilik çıkmaz ve planları istedikleri doğrultuda giderse; 2020 yılında artık bir Türk markasının insanların hizmetine sunulmuş olacağını belirtti.

Yerli Otomobil Görücüye Çıktı!Bakan Işık yerli otomobilin üretimiyle ilgili olarak; “Geçen yıl burada yerli otomobili yapacağız demiştik. Yerli otomobilin de içten yanmalı motorlar alanında değil, elektrikli araç kategorisinde olacağını söylemiştik. Tam bir yıl geçti. Bugün geldiğimiz noktada çok önemli bir mesafe aldık. Bu ayın sonuna kadar üç tane prototipimiz üretilmiş olacak. Bir prototipimiz de yine bir ay kadar sonra istediğimiz değişiklikler ve modifikasyonlar yapılınca gelecek. 2016 yılında da 30-40 aracı tüm mevsim, iklim ve arazi koşullarında test etmek için üreteceğiz,” açıklamasını yaptı.

Fikri Işık geçtiğimiz haftalarda katıldığı bir televizyon programında, yerli otomobil üretimi için üç aşamadan bahsetmişti. Bunun ikinci fazının prototiplerin tamamlanması olduğunu söyledi.

Bugün saat 10:30’da yerli otomobil prototiplerinin fotoğrafları bakanlığın Twitter ve Instagram hesaplarından paylaşıldı. Bakan Işık’ın kendi Twitter hesabından attığı mesajda ise “Hedefimiz 2020’den önce yerli otomobilimizi yollara çıkararak, milletimizin kullanımına sunmak,” sözlerine yer verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum