Yatırım yapmaya başla!

Yer Altına İnşa Edilen Çevre Dostu Lüks Malikane: “Perdu”

Yer Altına İnşa Edilen Çevre Dostu Lüks  Malikane: “Perdu”

Dünya üzerinde nefes alınacak ne kadar az yeşil alan kaldığının farkında mısınız? Ne yazık ki çoğumuz farkındaymış gibi davranıyor ve çok azımız da bu konuda bir şeyler yapmaya çalışıyor. Her gün inşa edilen lüks apartmanlar, konforlu rezidanslar zaten az sayıda olan yeşil alanları beton yığınlarına çeviriyor. Bakir kalmış Karadeniz’den bir fotoğrafa bu kadar şaşırmamızın ve iç geçirerek bakmamızın başka nasıl bir açıklaması olabilir ki? Tamam, belki artan nüfus miktarının gereği yeni yapılar inşa etmek zorundayız; ama bu konuda yapılacak hiç mi bir şey yok? Aslında var!

Teknoloji belki doğanın düşmanı gibi gözüküyor; ama kimin elinde ve hangi niyetle kullanıldığına bağlı. Eğer istenirse, günümüz teknolojisiyle doğa eski güzel günlerinden çok daha iyi olabilir. Örneğin daha önce sizlerle paylaşmış olduğumuz enerji tasarruflu lüks evler Amber Gardens, bunlardan sadece biriydi. Bugünse, en az onun kadar özel ve ayrıcalıklı bir yapıyı daha sizinle birlikte ziyaret edeceğiz. Bu tasarım harikası malikanenin en büyük özelliğiyse yerin altına inşa edilmiş olması. Evet, bu ev bir yer altı sığınağı gibi zeminin altında bulunuyor. Peki, Perdu kullanıcısına ve doğaya başka ne gibi avantajlar sunuyor? Gelin bu sorunun cevabını birlikte öğrenelim.

İşte karşınızda yer altındaki çevre dostu malikane:

Perdu’yla Teknolojinin Zirvesini Yaşayın!

Perdu’yla Teknolojinin Zirvesini Yaşayın!Dünyanın geleceği hakkında endişelenenler ve bu konuda kendi payına düşeni yapmak isteyenler için satın alınacak harika bir ev olan Perdu, NC Homes ve Huntsmere isimli iki İngiliz firmanın ortak çalışması sonucu ortaya çıkartılmış. Ayrıca bir yer altı malikanesi olan evin, Manchester’in Bowdon topraklarında inşa edildiğini de belirtelim. Yeşil alan işgali yapmayan Perdu, lüks bir evde aranabilecek tüm özelliklere sahip olarak tasarlanmış.

Perdu’yla Teknolojinin Zirvesini Yaşayın!3 yatak odası, tam donanımlı bir mutfağı, oturma odası ve kaydıraklı bir yüzme havuzu bulunan evin fotoğraflarına baktığınızda, yer altında olduğunu anlamanız neredeyse imkansız. Peki, bu ev nasıl aydınlanıyor, diye merak edenler için şu bilgiyi verelim. Mühendisler evin doğal gün ışığından faydalanması için evin tam ortasını kubbe şeklinde tasarlamış. Dahası Perdu, yağmur suyu depolama sistemi ve güneş enerjisi sistemleri ile kullandığı enerjinin çoğunu kendi kendine üretebiliyor. Tabi böyle bir evin maliyeti de en az tasarımın kendisi kadar dikkat çekici. Zira Perdu’yu satın almak isteyen bir çevrecinin, 3.7 milyon dolar ödemeyi gözden çıkarması gerekiyor diyebilirim.

Parası olanlar için 3.7 milyon dolar, daha yeşil bir dünyada yaşamaya değer diye düşünüyorum. Sonuçta ileride yaşanacak bir yer kalmadığında, deste deste paralar hiçbir işimize yaramayacak, değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum