Yatırım yapmaya başla!

Yenilenen Kia Cerato’nun Genel Yapısı Hakkındaki İlk Görseller!

Kia'yı C segmentte temsil eden ve makyajlanan Cerato'nun ilk görselleri geldi. İşte detaylar...
Yenilenen Kia Cerato’nun Genel Yapısı Hakkındaki İlk Görseller!

Kia’nın asıl gösterimi gelecek hafta başlayacak Detroit Otomobil Fuarı‘nda olacak. Macerasına 2003 yılında başlayan Cerato, Kia’nın filizlenme döneminde sedan karoser alanında markasını başarılı bir şekilde temsil etti. Cerato için bir süre duraklama dönemi olsa da kullanılan güçlü dizel motor ve donanımlarla sevilen bir otomobil olmuştu. 2013 yılında 2. jenerasyonu gösterilmişti.

Tanıtımına günler kala ön bilgilendirme olarak digital ortamda hazırlanmış resimler gönderildi. Aslında daha çıkmadan nasıl olacağı yönünde tahminlerimiz vardı. Shootingbreak tarzı ile ProCeed’e, Cerato’nun tasarım kılavuzu diyebiliriz. Tüm model gamını belirlediği stile çeviren Kia, insanların duygusal taraflarını bence yakaladı gibi.

Digital ortam resimlerini iki farklı şekilde yorumlayabiliriz.

Birincisi çizimlerde bizlere gerçek yapısının büyük kısmı gösteriliyor olabilir. Diğer bir olası durum ise gerçeği ile uzaktan yakından alakasının olmaması. Zaten yeni bir araç tanıtımında daha çıkmadan en fazla 5 maddeyi geçemeyecek özelliklerinden bahsedilir. Şekil yönü saklı tutularak biraz da insanların merak seviyeleri yükseltilir.

Cerato’nun bana göre tanıtım prototipinin böyle olacağını düşünüyorum. Aracın vurgusu direk olarak markanın en güçlü modeli Stinger izinde yapılmış. Kia’nın sportif sedanı ayrıca her yönüyle büyük övgüler almış bir modeldir.

İç yapısında da ufak ipuçları verildi.

Ortalama boyutlarda beklediğimiz Cerato’nun iç mekan yapısını Mazda modellerine yakın gördük. Sade bir kokpit ve ayrı duran multi medya ekranla. Ayrıca iç kısımda gözümüze direk çarpanlar arasında Mercedes’in tüm modellerine verdiği türbin tipi havalandırma mazgallarıdır.

Kia’nın bünyesinde geliştirdiği eğlence, güvenlik ve yardımcı sistemlerin Cerato’ya da aktarılacağından eminiz. Makyajın 3. kısmının daha detaylı olacağını düşünüyorum. Yorum yapacağımız bir kısım da ızgarası!

Koreli firmanın benimsediği ve “Kaplan Burnu” adını verdiği ızgara yapısı Cerato’da çok iyi duracak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum