Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yeniden Sinemaya Uyarlanacak Popüler Filmler

Hollywood, dünya sinemasına ait popüler filmleri yeniden beyazperdeye uyarlamaya devam ediyor. Peki, önümüzdeki dönemlerde yeniden uyarlanması beklenen filmler hangileri?
Yeniden Sinemaya Uyarlanacak Popüler Filmler
Son Güncelleme: 
Yorum

Orijinal eserler üretmeyip de “yeniden uyarlama” kelimesi kulağa pek de hoş gelmeyebilir. Fakat İtalyan İşi, Karantina ya da yeniden uyarlanmış hali olan Rec: Ölüm Çığlığı, Köstebek ve Ocean’s Eleven gibi beğeni toplamayı başaran yapımlar da yeniden uyarlanan filmler arasında yer alıyorlardı.

Elbette ki bu tarz filmlerin hepsi de başarıya ulaşamayıp, hem gişeden darbe yiyip hem de seyircilerin gözünden düşüyorlar. Şimdi huzurlarınıza getireceğimiz bu popüler filmler yeniden beyazperdeye uyarlanacaklar. Listemizde yer alan bu yapımların orijinalleri kadar başarılı olup olmayacaklarını ise izleyici karşısına çıktıktan sonra göreceğiz.

Zombi Ekspresi (Train to Busan)

Zombi Ekspresi (Train to Busan)Güney Kore sinemasının 2016 yılına damgasını vuran zombi ve salgın temalı filmi Zombi Ekspresi (Train to Busan), yaklaşık 90 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etmeyi başardı. Mutsuz olan kızını annesinin yanına götüren takıntılı bir babaya odaklanan bu seyahat, sonrasında gerçekleşen zombi saldırılarıyla farklı bir boyut kazanıyor.

Gerek izleyiciler gerekse çeşitli internet tabanlı film merkezlerinden tam not almayı başaran Zombi Ekspresi, Fox, Sony ve Studiocanal gibi şirketlerin de dikkatini çekmeyi başarmıştı. Bu güçlü şirketler Kore filmini yeniden çekmek istemiş olsalar da Fransız yapım şirketi Gaumont yarışın galibi oldu ve filmin haklarını satın aldı.

Şimdi ise Gaumont, Zombi Ekspresi’ni farklı bir isimle ve dille yeniden çekmeyi planlıyor. Şirketin daha önce Güney Kore’den Oldboy ve Snowpiercer gibi yapımları da aldığını belirtmeden geçmeyelim.

Kelebek (Papillon)

Kelebek (Papillon)Steve McQueen’in adeta devleştiği filmlerden biri olan ve Henri Charriere’in kaleme almış olduğu anılarından uyarlanan Kelebek (Papillon), günümüzde de popülerliğini korumaya devam ediyor. 1973 yılında izleyicilerle buluşan bu efsanevi filmin de yeniden çekilmesi planlanıyor.

Sons of Anarchy, Pasifik Savaşı ve Kral Arthur gibi yapımlarla ön plana çıkan Charlie Hunnam’ın Steve McQueen’in yerini alması bekleniyor. Elbette ki Hunnam’ın Güney Amerika hapishanesinden kaçmasına yardım edecek bir Louis Dega olmalı.

Orijinal filmde Dustin Hoffman’ın hayat verdiği Dega karakterini ise Mr. Robot ile tanınan Rami Malek’in oynaması ve Hunnam’ın Sons of Anarchy dizisindeki rol arkadaşı Tommy Flanagan’ın da yeni çekilecek olan Papillon filminde yer alacağı belirtiliyor.

Baskın (The Raid: Redemption)

Baskın (The Raid: Redemption)Adeta Yargıç Dredd’in, John Wick ile bir araya gelmesinden oluşan ve tüm zamanların en çılgın aksiyon filmleri arasına adını yazdıran Baskın (The Raid: Redemption), Gareth Evans tarafından yönetilmişti.

SWAT ekibinin, suç dünyasının şeytani patronun peşine düştüğü ve bu yolda çeşitli zorluklarla mücadele etmelerini konu alan bu yapım, olağanüstü dövüş sahneleriyle de bizleri büyülemeyi başarmıştı.

Şimdi ise ünlü yönetmen Frank Carnahan, bu enfes yapımı daha gerçekçi hale getirerek yeniden izleyicilerle buluşturmayı planlıyor. Daha önce de Narc ve The Grey gibi filmlere imza atan Carnahan, The Grey, Kaptan Amerika: Kış Askeri, Arınma Gecesi: Seçim Yılı ve Büyük Dövüş gibi yapımlardan hatırladığımız Frank Grillo’yu bu filmin başrolünde oynatmayı planlıyor.

Yara (Death Wish)

Yara (Death Wish)Michael Winner’ın Yara (Death Wish) filminde Charles Bronson’ı; pasif bir kişiliğe sahip olan, fakat gangsterler tarafından eşi öldürülüp, kızı ise tecavüze uğradıktan sonra New York’taki suçlulara karşı savaş açan acımasız Paul Karsey karakteriyle görmüştük.

Winner’ın bu filmi gişede 22 milyon dolarlık hasılat elde etmekle sınırlı kalmayıp, seyircilerin de gönlüne taht kurmayı başarmıştı. Şimdi ise bu 40 yıllık efsane, MGM tarafından yeniden beyazperdeye uyarlanacak.

Aharon Keshales ve Navot Papushado ikilisinin yönetmen koltuğunda oturacağı bu filmde, Kersey karakterini ise Bruce Willis canlandıracak. Ayrıca filmde Karate Kid ve Görünmez Tehlike gibi bilindik filmlerde de görev alan Elisabeth Shue ve Vincent D’Onofrio gibi iki güçlü ismin yanı sıra Breaking Bad ile yeniden yıldızı parlayan Dean Norris, Kimberley Elise ve Mike Epps de filmin kadrosunda yer alacak. Filmin kötü adamını ise The Nice Guys filminde de yer alan Beau Knapp canlandıracak.

Bilinmeyen Numara (El Desconocido)

Bilinmeyen Numara (El Desconocido)2015 yılında vizyona giren Bilinmeyen Numara (El Desconocido), İspanyol sinemasının başarılı gerilim filmlerinden bir tanesiydi. En az Keanu Reeves’in yer aldığı unutulmaz Speed filmi kadar heyecan verici bir yapım olan Bilinmeyen Numara; otomobiliyle seyahat halindeyken, gizemli bir numaradan aranan bankacı Carlos Tosar’ın yaşadığı gerilim dolu dakikalara odaklanıyordu.

Telefonun diğer ucundaki gizemli ses, Tosar’ın otomobilini bomba ile donattığını belirtip, vermiş olduğu talimatlara uymadığı takdirde imha edeceğini söyler. Böylelikle heyecan ve gerilim dolu anlar da başlamış olur.

Toplamda 8 Goya Ödülü’ne aday olarak gösterilen bu yapımın da yeniden çekilecek. Non-Stop, Unknown ve Taken gibi aksiyon gerilim filmlerinin usta yıldızı Liam Neeson’ın başrolünde oynaması planlanan bu yapım Retribution adıyla karşımıza gelebilir.

Charlie’nin Melekleri (Charlie’s Angels)

Charlie'nin Melekleri (Charlie's Angels)1970’lerin unutulmaz dizisi Charlie’nin Melekleri (Charlie’s Angels), 2000 yılında da beyazperdeye uyarlanmıştı. Orijinalinde yer alan Farrah Fawcett, Kate Jackson ve Jaclyn Smith gibi isimler yerlerini 2000’li yılların popüler isimleri; Drew Barrymore, Cameron Diaz ve Lucy Liu üçlüsüne bırakmışlardı.

2011 yılında ise bu efsane yeniden diriltilmeye çalışıldı, fakat ne yazık ki olmadı. Şimdi ise Doug Miro, Carl Bernard, Elizabeth Banks ve Max Handelman gibi isimler tarafından yeniden çekileceği belirtiliyor. Yeni filmin oyuncu kadrosu henüz kesinlik kazanmamış olmasına rağmen, filmin 7 Haziran 2019 tarihinde seyircilerle buluşması planlanıyor.

Sinek (The Fly)

Sinek (The Fly)Korkmaya ve gerilmeye hazır olun! Çünkü 20th Century Fox’taki çılgın bilim adamları bir diğer Sinek (The Fly) filmini sizlerle buluşturmak için kolları sıvadı. 1958 yılında Vincent Price, 1986’da Jeff Goldblum ile karşımıza gelen Sinek filmi, her iki dönemde de efsaneleşmeyi başarmıştı.

Şimdi ise J.D. Dillard, kendi “sineğini” yaratacak gibi görünüyor. Ayrıca bu projenin yaratılmasında Alex Theurer’in kaleminden de faydalanacağı belirtiliyor.

Yıldız Gemisi Askerleri (Starship Troopers)

Yıldız Gemisi Askerleri (Starship Troopers)Paul Verhoeven tarafından yönetilen Yıldız Gemisi Askerleri (Starship Troopers), RoboCop kadar geniş bir hayran kitlesine ulaşamamış olsa da vizyona girdiği tarihten itibaren kendisini beğeniyle seyrettirmeyi başardı. Filmin kadrosunda ise Casper Van Dien, Denise Richards ve Neil Patrick Harris gibi ünlü isimler yer alıyordu.

Orduya katılan bir grup genç askerin, dünya dışından gelen böceklerle savaşının konu edildiği Yıldız Gemisi Askerleri, Robert A. Heinlein’ın romanından uyarlanmıştı. 2016 Kasım’ında ise Mark Swift ve Damian Shannon ikilisinin bu efsaneyi yeniden kaleme aldıkları belirtildi. Filmin kadrosunda ise Baywatch filminde ilk kez bir araya gelen Dwayne Johnson ve Zac Efron ikilisinin olabileceği de iddia edildi.

Beyazlar Beceremez (White Men Can’t Jump)

Beyazlar Beceremez (White Men Can't Jump)Woody Harrelson ve Wesley Snipes ikilisinin 1992 yılında güçlerini birleştirdikleri Beyazlar Beceremez (White Men Can’t Jump) filminin hem senarist hem de yönetmen koltuğunda Ron Shelton oturuyordu.

Filmde Snipes, faturalarını ödemek için dolandırıcılık yapan bir aile adamını canlandırırken, Harrelson ise boğazına kadar borca batmış bir kumarbaza hayat veriyordu. Spor ve komedinin birleşiminden oluşan bu efsanevi film gişede 90 milyon dolarlık hasılatın sahibi olmuştu.

Şimdi ise Hollywood bu filmle yeniden gişeye “smaç basmak” istiyor. Mortal Media tarafından yeniden çekilecek olan bu yapımın başrollerini hangi oyuncuların paylaşacağı bilinmiyor. Fakat Harrelson ve Snipes ikilisi yeniden bu efsanede yer alsalar hiç de fena olmaz.

Rambo: İlk Kan (First Blood)

Rambo: İlk Kan (First Blood)John Rambo’nun vahşi doğada hayatta kalabildiğini, Vietnamlı askerlerle çarpışıp, patlayıcı uçlu oklarla helikopterlere ateş edebildiğini bilmeyen yoktur. Peki, ya Rambo bu özel yeteneklerine dans etmeyi ve şarkı söylemeyi eklerse ne olur?

Yılların eskitemediği bir yapım olan Rambo: İlk Kan (First Blood) filminin Tiger Shroff’un başrollerinde oynadığı bir Hint filmi olarak yeniden çekilmesi planlanıyor. Daha önce Gece ve Gündüz filmini de yeniden çeken Siddharth Anand’ın yönetmen koltuğunda oturduğu bu Rambo filminin çekimlerine 2018 yılında başlanılması bekleniyor.

Can Dostum (The Intouchables)

Can Dostum (The Intouchables)Belki de bugüne kadar ki en samimi ve en güzel biyografi filmlerinden biri olan Can Dostum (The Intouchables), 400 milyon dolarlık gişe hasılatıyla da 2012 yılına damgasını vurmayı başarmıştı. Francois Cluzet’in canlandırdığı Philippe adındaki felçli bir adam ve Omar Sy.’nin hayat verdiği Driss arasındaki sınıf ayrımını ve çeşitli farklılıkları ortadan kaldıran dostluğu gözler önüne seriyordu.

Şimdi ise Weinstein Company, Untouchable adıyla bu efsaneyi yeniden çekmeyi planlıyor. Philippe karakterinin Bryan Cranston, Driss karakterinin ise Kevin Hart tarafından canlandırılacağı belirtiliyor. Ayrıca 9 Mart 2018 tarihinde vizyona girmesi beklenen filmde Nichole Kidman ve Neil Burger gibi güçlü isimlerin de yer alacağı söyleniyor.  

Yaralı Yüz (Scarface)

Yaralı Yüz (Scarface)Tony Montana efsanesi geri dönüyor! Universal Pictures, Yaralı Yüz (Scarface) filmini 2018 yılının Ağustos’unda yeniden seyircilerle buluşturmayı hedefliyor. 1983 yılında Brian De Palma tarafından yönetilen bu filmde Al Pacino adeta devleşmişti.

Fakat orijinal sandığımız bu film 1932 yılında Howard Hawks tarafından yönetilen ve Paul Muni’nin oyunculuğu ile hayat bulan Scarface filminin yeniden uyarlanmış haliydi. Şimdi ise bu efsane Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi filmiyle beğeni toplamayı başaran Diego Luna’nın başrolünde yer aldığı bir remake yapım olarak karşımıza gelecek.  

Peki, sizce bu efsanelerin yeniden beyezperdeye uyarlanacak olan versiyonları da orijinalleri gibi hem gişede hem de seyircilerin gözünde başarıya ulaşabilirler mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu