Yatırım yapmaya başla!

2018 Yeni Zenvo TSR-S: “Aşırı Gücün Aerodinamik Parçalarla Dizginlenmesi”

Danimarkalı Zenvo, son ürünü TSR-S'i tam 1.177 beygir gücüyle sunuyor. Hız rakamları ve aerodinamik öğeleri alkışı hakediyor!
2018 Yeni Zenvo TSR-S: “Aşırı Gücün Aerodinamik Parçalarla Dizginlenmesi”

Danimarkalı spor araba üretici Zenvo, aşırı güçlerle beslediği yeni canavarı TSR-S‘i gösterdi. 2004 yılında temelleri atılan firmanın prototiplerini göstermesi 2008 yılında gerçekleşti. Mevcut modelleri ise 2012 yılında yollara çıkartıldı. Performansta zirve değerler sunan ST1 ile başlayan süreç, sürekli üstüne katılarak hiper arabalar sınıfında söz sahibi olmasını sağladı. Standart modellerinin belli süre sonra karbon dinamik parça ekleriyle daha savaşçı hale getiriliyor.

Zenvo son silahını da aynı mantık çerçevesini üzerinden yürütmüş. Asıl olayı bu arabadan sadece 5 adet üretecek olması! Haliyle fazlası zahmetli olur. Caddelerin hız konusunda kendisinden bahsetmesini isteyen şirket, TSR-S’e yüklediği 4 haneli beygir rakamı niyetini belli ediyor.

Zenvo TSR-S’in burun kısmından hafifletilme ve yere bastırma işlemleri başlatılmış.

LaFerrari tipi kaputu marka ismini taşırken, hava açıklığından aşağıya baktığımızda tamponu köşelerden saran hava akımına yardımcı parçalar görüyoruz. Ve sinirli bakışlarını da unutmuyoruz.

Profile geçtiğimizde takım parçaların devam etmesi sağlanmış.

Yani ön liplerin aynı şekilde olanları alt marşpiyel kısımlarına da verilmiş. Kaputa benzer tavan desenlerinin büyük kanada doğru yol almasını izledikten sonra arka görünümüne geçiyoruz.

Zenvo TSR-S’in ultra hafiflikte tutulması şirketin birinci önceliği olmuş.

Ön lip ve karbon parçalarla gelinen arka kısımda tampondan aracın gövdesine bağlanan devasa karbon rüzgarlığını görüyoruz.

Elektronik aktif kanat, yüzlerce kilo bastırma kuvvetini ortaya çıkartarak hem düz yol hem de virajlarda üstün yol tutuş sağlayacak.

3 saniye altında kalkış sağlayan motor özelliklerine şaşıracaksınız.

Zenvo TSR-S’e verilen 5.8L hacimle beraber açığa 1.177 beygir güç çıkıyor. V8 düzenli motoru, 7 ileri şanzımanla aktarım yapıyor. Çift turbonun avantajlarına baktığımızda 1.495 kilogramlık arabayı 2.8 saniyede 100 km’ye çıkartıyor. Ve gösterge panelinde 325 km/h görene kadar yoluna devam ediyor.

ECU ile TSR-S’e farklı sürüş modları verilmiş. Aslında en net güç kısıtlama dersek daha doğru olur. Tam olarak Zenvo’nuzu 477 beygir daha aşağı moda getirerek şehir için kullanımlara uygun yapabiliyor. Mühendislik harikalarından biri olan Zenvo TSR-S, gerçek bir hız makinesine dönüştürülmüş. Kuşkusuz milyon dolarlık fiyat etiketine rağmen şanlı 5 kişi gözünü kırpmadan 1.177 ps’lik bu kırmızı boğanın parasını yatıracaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum