Yatırım yapmaya başla!

Yeni Nesil Auris’in Dış Karoserine Dair İlk Görsel!

Toyota'nın 12 yıldır üretim listesinde olan başarılı hatchback temsilci Auris, ilk resmi görseliyle karşımıza geliyor.
Yeni Nesil Auris’in Dış Karoserine Dair İlk Görsel!

Toyota’nın başarılı hatchback temsilcisi Auris‘in detaylarına ilişkin ilk görsel geldi. 2006 yılında Corolla’nın sportif tarafını temsilen çıkış yapan Auris, 2012 yılında geçirdiği yenilenmenin ardından daha farklı bir yüze kavuşuyor. Japon temsilcinin Keen Look burun felsefesi ile kasa değişikliğine gidilen kompakt aracın, şimdiki halinin de sisteme uygun inşa edildiğini görüyoruz.

Geçtiğimiz hafta bu araç için geri sayım başlamıştı ve profil kısmına dair bir resim yayınlanıştı. Auris Hyundai, Kia, Opel, VW vb. sınıf rakiplerine sanırım bu sefer daha dişli geliyor. Toyota’nın üst sınıftan alt sınıflara devir olayını yeniden görüyoruz. Yani yeni kasa Auris, abisi Avensis ve yeni yapısına kavuşan Camry‘den izler taşıyor.

Tek bir görsel olsa da genel karoser şekli belli oluyor.

Eskisine nazaran biraz daha yumuşatılan ön hatlar, farklı öğelerle kendini gösteriyor. Daha çekici hale bürünen Auris, Corolla’dan alınan bazı bakışlar sergiliyor. Kaputun uç kısımları benzer profilde gidilse de radikal değişim tampon ve farlara yapılmış. Markanın “X” ışığı altında verdiği alt kısımlardaki oldukça geniş hava kanalına karşı, farlar farklı ve genel yapıya uygun. Farkettiyseniz Toyota grafikerleri artık Lexus’un yapısından ufak ufak işlemeler yapmaya başlamış. Bunu da farların sivri kısımlarının tampon şekli ile olan uyumundan anlıyoruz.

Biraz dikkatli baktığımızda C sütunların inceltildiği ve arka doğru aracın daha şişkin yapıda gittiğini görüyoruz. Motor kısmından gelen haberlere göre; 116 hp’lik yeni nesil turbolu destekli 1.2L motor ve Prius ile C-HR’ın sahip olduğu 1.8 Hibrit motor görevde olacak. Ayrıca Toyota’nın son teknoloji ışığında geliştirdiği 2.0L hibrit ünite de yeni nesil Auris‘e nakledilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum