Yatırım yapmaya başla!

Xpeng’in Yeni GT Sedanı P7, 600 Km Menzille Birlikte Seviye 3 Otonomla Geldi!

Çin'in kaliteli otomobil üreticilerinden Xpeng, yeni P7 Electric sedan modeliyle Şangay'ı şenlendiriyor.
Xpeng’in Yeni GT Sedanı P7, 600 Km Menzille Birlikte Seviye 3 Otonomla Geldi!

Alibaba’nın büyük desteğini alarak bulunduğu pazarda çapını genişleten Xpeng Motors, geçen sene satışa çıkardığı G3 Crossover’ın ardından en az onun kadar güzel P7 elektrikli modelini 2019 Şangay Fuarın’da kişilerle buluşturdu. Hazırlığı yapılan coupe modelin elektrikli motor özellikleri ve konumlandırma şekilleri standart olarak bildiklerimizin biraz ötesinde.

Dünya marka stillerine yakın seyreden, bazen üstünde olan dış tasarım mantığını P7’de rahatlıkla görebiliyoruz. Zaten aracı anlatmaya başladığımızda sizde göreceksiniz ki Çinli bir markayı değilde, Tesla’nın Model S’i hakkında konuşuyoruz gibi gelecek. O zaman hep birlikte bu albenili sedan coupenin özelliklerini anlatmaya geçelim!

Çinli Neo’nun yeni sedanı ET Preview‘in başarılı tasarımından bahsederken, Xpeng’den daha bombası geliyor.

Minimalist anlayışta, yerinde olan stil işçiliği yapan Xpeng, tamamı LED teknolojili farları slim tipte düşünmesi, otomobile olduğundan daha fazla kalite hissiyatı yüklemiş. Ana farlar tampona konumlu olup, alt kısımlar piano black parça ile detaylandırılmış.

P7 EV’nin yan kısmına geçtiğimizde Kia Stinger GT’nin bir benzer yapısıyla karşılaşıyoruz.

Çift renkli jantlar 5 kollu haliyle havalı dururken, tavanı alçalarak götürülerek, arka bölümün yüksek duruşuyla GT yapı tamamlanmış. Bagaj, model ismini ve ön kısma uyarlanmış ince stopları taşıyor. Keza siyah alt bölümünde aynı!

Xpeng P7’nin NEDC standartlardaki menzil rakamı elektrikli araçlarda ilerlemelerin kaydedildiğini gösteriyor.

P7’nin elektrik motorları her bir dingile verilerek, dört tekerlekten çekişli bir hale getirilmiş. Tesla’nın P-Performance ibareli varyantlarında olan 100 kWh‘lık pil paketi, P7’yi de hareket ettirecek. NEDC döngüsünde tek şarjla yapılan testlerde Xpeng coupe modelinin 600 km gidebileceği söylendi.

P7’yi yöneten yapay zekada, en iyilerle çalışılmış.

Güçlü aktarım organlarının ötesinde Xpeng P7, otonom seviye 3’e sahip olacak. Onun için Qualcomm sınıfının en iyisi olan Snapdragon 820A otomotive özel işletim sistemiyle hesaplamalar yapılacak. Özerk sürüş kademesinde ise Nvidia Drive Xavier devreye alınmış.

Kapıları fuar alanında henüz açılmayan P7’nin, kokpit kullanımı için bolca teknolojik yenilik sunacak.

Yine yapısı gereği P7’nin içerisinde bolca dijital kullanım alanları olacak. Buna bağlı olarak modelin duygu tanıma yetisine sahip olacağı aktarıldı. P7, sürücülerin sesli komutlarına cevap verebilecek, dokunma ve yüz mimiklerinden ne yapması gerektiğini bilecek.

Xpeng, “Xpeng Motors’un benzersiz farklılaşması vizyonu ve kurumsal DNA’sına tanık oluyorsunuz. Oto sektörünün evrimini hızlandırmak ve daha da büyük bir istihbaratla mümkün kılmak için AI’nın gücünü, veri entegrasyonunu ve akıllı teknolojiyi kullanmak istiyoruz. P7 gibi görsel olarak çarpıcı ve teknolojik olarak çığır açan modellerimiz akıllı hareketliliğin gelişimini hızlandırmak için kararlılığımızı ve kararlılığımızı gösteriyor.”

Şirketin kendi mühendislerince geliştirilen XPilot 3.0 sistemi, aktif seyir kontrol, otoyol şerit tanıma ve çoğu durumda otomatik park yerini kendi bulacak P7’nin 2020 yılında yollarda olması bekleniyor. Araç hakkında sizin yorumlarınız neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum