Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alibaba Desteğini Alan Xpeng Motors G3 Crossover’ını Nisan Sonunda Satışa Sunuyor!

Alibaba ve Foxconn'dan yatırım alan Xpeng Motors, Tesla Model 3 benzeri G3 Crossover modelinin Nisan ayı sonunda satışa çıkaracağını bildirdi!'
Alibaba Desteğini Alan Xpeng Motors G3 Crossover’ını Nisan Sonunda Satışa Sunuyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çin Halk Cumhuriyeti’nin katı kuralları içerisine fosil yakıtlı araçların kısa bir süre sonra tamamiyle yasaklanacağı eklenmişti. Konu üzerine yetkililer 2025’e kadar üreticilerden elektrikli motorların gelişimlerini hızlandırmalarını istemişti. O yüzden yerli markaların dışında Çinli firmalar en büyüklerle masaya oturmuştu. Xiaopeng Automobile, 2014 yılında kurulan yeni bir otomobil üreticisi.

İlerleme biçimi tabi ki elektrikli araçlar üzerine. Şehir araçlarından başlanarak crossovera uzanan ürülerde G3’ü ortaya çıkardı. Şirketin araç teknolojileri üzerinde kendini ispatlamış çalışmaları ile lider üretici seviyesine çıkmak istiyor.

Alibaba gördüğü ışıkla Xpeng’e ciddi yatırımlarda bulundu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Yatırım sadece Alibaba’dan gelmedi. En son Evoke EV motorunu tanıtan Foxconn‘da sağlam yatırımlarda bulunmuştu. Rakamsal olarak tam 350 milyon dolar gibi bir yatırımdan söz ediliyor.

Artan elektrikli araç talebini karşılamak maksatlıyla otomotiv hayatına yeni başlamış şirketler bile destekleniyor. Böylelikle dışarıya bağımlı kalmamak bir yana diğer ülkelere de araç satımı yapabilecekler.

GCM Yatırım Banner
Aldığımız bilgilere göre G3 Crossover’ın satışları Nisan ayının sonunda başlayacak.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Tasarımsal manada çekici yönün fazla olduğunu ve hatların direk olarak Tesla‘dan alındığı aşikar. Far tasarımından tutunda, tampon kalıpları Amerikalı şirketin Model serilerine benzetilmiş. Kompakt yapısı, yüksek araç çılgınlığı için uygun olurken, özellikle arka kısımda çekici bir hale büründürülmüş. Arka aydınlatmalar bagaj üzerinde yek pare şekilde takılmış.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Daimler’in EV Dünyasına Çinli BYD ile Kattığı Denza 500 Modeli Gösterildi!

Tesla’ya benzer olduğuna dış kısımda ikna olmadıysanız iç mekanda kesinlikle benzeteceksiniz. 15.6 inç dik ekran duruşu ve yerleşimler birebir aynı. G3’de iki ön, iki arka, dört panaromik kamera, dalga radarı, 12 ultrasonik sensör ve 5. seviye kendi kendine sürüş teknolojisinin olacağı bildirildi. Ya da otonom sürüş biçimi sonradan eklenecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.