Yatırım yapmaya başla!

VW’nin Passat Modeli için Amerika’ya Güçlü GT Versiyon Takviyesi!

VW Amerika'ya özel sınırlı sayıda bir Passat modelini gösterdi. GT versiyon adıyla sunduğu otomobile normalden daha fazla güç yüklenmiş.
VW’nin Passat Modeli için Amerika’ya Güçlü GT Versiyon Takviyesi!

VW, Detroit Otomobil Fuarı‘nda kimsenin beklemediği bir modelini gösterdi. Özel alanda sunacağı Passat’ı GT oldukça güçlü hale getirilmiş. Alman marka bir süredir kendini otonom ve elektrikli araçların ne yönde geliştireceğine vermişti. Son zamanların en iyi çıkışını MOIA otonom dolmuş ile yapmıştı. Model gamında bazı jenerasyon yeniliklerine de giden VW, Passat’a ince dokunuşlarla hızlı bir versiyon yapmayı da ihmal etmemiş.

Yalnız gördüğümüz model sadece Amerika’ya özel ve sınırlı sayıda olacak. VW’nin emisyon skandallarının çıkış noktası olan Amerika ile yavaş yavaş arayı ısıtıyor. Proje belki bizim gözümünden fazla birşey ifade etmeyecek ancak onlar için heyecanlı olacaktır.

VW’nin modellerinde uyguladığı R-Line paketi var.

Diğer Amerikan versiyon Passat’ların R-Line‘larını incelediğimizde, GT’de neler yapıldığı birden farkedilmiyor.

Far yapısının benzer ancak Led grubun farklı ele alındığını görüyoruz. Tampon hava açıklığına birebir aynı diyebiliriz.

Izgara ve şerit kısımlarına yoğunlaşılmış.

Izgara kısmına verilen bal peteği formuna karşılık, üzerinde farklı olduğunu anlatan GT logosunu farkediyoruz. Kaput çizgisi altından verilen kırmızı şerit uygulamanın aynı şekilde ızgaranın aşağısından geçirilmesi sportiflik katmış.

Yan kısımda üst donanım seçeneklerine eklentiler yapılmış.

VW’nin büyük seçimleri seven Amerikalılar için 19 inç jant grubu vermiş. Ayrıca çamurluklarda GT ibareleri var. Bunlardan hariç farklı birşey arasakta bulamadık.

Passat GT’nin arka kısmı motor gücüne biraz daha uygun.

Tampona verilen şeritlerle beraber, GT’ye krom uçlu çift çıkışlı egzozlar verilmiş. Ve çerçeve kısımları karbon difüzör maddesinden yapılmış. Oturaklı yapının bozulmaması için de bagaja entegre ince piano black rüzgarlık koyulmuş.

VW Passat’ın GT versiyonuna yeni sınıf aracı Arteon R‘dan bir hediye var!

İşin aslı VW’de bizim düşüncelerimizi inkar etmeyecek ve olayın sadece motor kısmında olduğunu söyleyecektir. Passat GT yeni VR6 motor tipiyle GT’yi kaldıracak. 3.6L hacimli turbo benzinli ünite, 280 beygir güçle beraber 350 nm torku yanında getiriyor. Haliyle de en hızlı Passat olabilecek kadar takviyeli!

VW’nin açıklamasına göre üretim adeti sınırlı tutulacak. Ayrıca neden bu kasa tipinde onu da anlamış değilim! Şu da var; Passat’ın bizim gördüğümüz grafikleri ile VR6’lı halde sunulsa, belki Arteon’a haksızlık yapılacaktı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum