Yatırım yapmaya başla!

VW’nin Opel Crossover Gibi Gösterdiği EV ID.4 Kış Testinde Görüldü!

VW'nin ID.3 sonrası tamamı elektrikli ikinci aracı ID.4 kış testlerinde görüldü.
VW’nin Opel Crossover Gibi Gösterdiği EV ID.4 Kış Testinde Görüldü!

VW’nin tamamı elektrikli 5 kapılısı ID.3‘ün tanıtımı bittikten sonra sırayla gelecek modeller konuşulmaya başlanmıştı. Alman markanın hedefleri arasında 2025 yılına kadar onlarca modelini elektriklendirmek ve binlerce adet satarak sektörün alandaki lideri olmak istiyor. Geçtiğimiz haftalarda ID.4 aracının tasarımına en yakın gelen dijital çizimlerle birlikte teknolojisi hakkında bilgiler verilmişti.

ID.4, VW markasının çıktığında tamamı elektrikli modellerin ikincisi olacak. Görünümü bakımından, ID.3’ün üzerinden gidilerek, biraz daha modernleştirme hareketlerinin olacağını biliyoruz. Şimdi gelen yeni korsan çekimlerde ise açıkçası aracın Opel olduğunu zannettik. İşte detaylar;

Sizce de ilk bakışta Opel’e ait bir crossover gibi durmuyor mu?

Üstündeki gizlenme kıyafetinin çoğunluğunu üzerinden atmış olarak gördüğümüz ID.4’ün tam olarak tasarım şeklinin nereye doğru gittiği ve parçalar üzerinde bize neler yansıtıldığını görmüş olduk. Kesin olarak çıkacağı bu test sürecinden belli olan ID.4‘ün nedense tamamen kapalı olacak ızgara kısmı aynı Opel araçlarının panjur şekillerinde saklanmaya çalışılmış.

Aracın Çin’de gösterilen yoğun kamuflajlı halindeki parçaların şekilleriyle benzer halde götürüldüğünü fark ediyoruz. Ortada bir hacimle üretilecek olan ID.4, bazı Alman sitelerinde ID.4X olarak adlandırılıyor. X kısmını bizde anlamış değiliz!

Yeni ID.4, şimdiki ve bundan sonra da üretilecek elektrikli araçların platformu olan MEB mimarisinde şekillendirilecek.

MEB platformunda üretilecek ID.4, aileler hitap edecek 3.6 metre uzunluğunda bir araç olacak. Elektrikli yeni modelin Tiguan ile Tiguan Allspace arasında olacağı söylendi.

Şu var ki aks aralığında benzer ölçüler verilse de iç mekanda ID.4 daha iyi yaşam alanları sunacak. Crossover’ın ID.3’ten ayrılan kısmı motoru olacak. e-AWD olarak gelecek aracın 306 ps’lik güç getiren çift elektrik motoru olacak.

Ön aksa monteli üniteden 110 ps ve arka aska gelen elektrik motorunun 204 ps olması bekleniyor.

ID.4’e gelecek pil paketlerinde 45 kWh-58 kWh-77 kWh‘lık piller araç tabanına yerleştirilecek. En yüksek 550 km menzile sahip olması beklenen ID.4, 2022 yılından itibaren şirketin ABD Tennessee’deki Chattanooga tesisinde üretim süreci başlatılacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum