Yatırım yapmaya başla!

Vestel “VEO” Adında Yerli Elektrikli Otomobil Yapımına Giriyor!

Türkiye yerli otomobile adımı Vestel ile atıyor. VEO adı verilen elektrikli araç güzel hissiyatlar veriyor!
Vestel “VEO” Adında Yerli Elektrikli Otomobil Yapımına Giriyor!

Uzun yıllardır Türkiye’nin yerli otomobil yapımı hakkında konuşuluyordu. Geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce bazı tasarımlar ortaya atılmıştı. Sonrasında ise devlet, projeye finanse olabilecek zenginlerine çağrıda bulunmuştu. 5 büyük şirket tarafından onaylanan yerli otomobil projesinde Zorlu Holding‘te yer almaktaydı.

Türk Patent ve Marka Enstitüsüne yapılan bir tasarım başvurusuyla model karoserinin neye benzeyeceği ortaya çıkmış oldu. Haber gerçekten sevindirici. Devrim arabalarından beri istenen ve kurulan hayalin ilk temelleri Vestel Elektronik ile atılmış olacak. VEO ismini alan EV otomobil sanırız “Vestel Otomobil”in kısaltması. Bakalım detaylarda neler var.

Görsellere baktığımızda karşımızda çok güzel bir otomobil şekli duruyor.

VEO’nun aldığı şekiller 3 tasarımcı tasarından düşünülmüş. Burak Emre Altınordu, Kazım Doku ve Mehmet Kaya’nın çizimlerinden çıkan yerli elektrikli otomobilin yüksek teknolojiyi de beraberinde getireceği söylendi.

Tasarım patent başvurusu 7 Eylül’de yapılmış.

Türk Patent ve Marka Kurumu VEO’yu 9 Ekim günü yayınlamış. Kurumdan gelen açıklamaya göre, “Vestel’in bu tesciline gerçek veya tüzel kişiler ile ilgili meslek kuruluşları gerekçelerini açıkça belirtmek ve ilgili yönetmelikte öngörülen şartları yerine getirmek koşuluyla, 3 ay içinde itirazda bulunabilecek.” denildi.

Zorlu Holding elektrikli araç için yapacağı yatırımlardan söz etti.

2019 yılı Ocak ayında dolacak itiraz tasarım patent süresince değişim olmayacağını varsayarsak, zevkle binilebilecek bir otomobil üretileceğe benziyor.

Vestel şimdiden 200 farklı lokasyona hızlı şarj istasyonu kurulacağını bildirdi. Yalnızca istasyonlar için ayrılan bütçe ise 10 milyon dolar.

İlginizi Çekebilir :

Bildiğimiz gibi Vestel akıllı telefon pazarında da söz sahibi ve Venüs Mobil ile ileri teknolojideki kritik noktaları en iyi şekilde hallet durumda.

Konsept dijital görsellerinin yayınlandığı VEO EV, yüksek olasılıkla otonom bir sürüşe de sahip olacaktır. Vestel mühendislerinin batarya, menzil, hız ve kokpit teknolojisi üzerinde çalışırken, otonom kısmını da unutulmayacaktır. Yeni yerli otomobil hakkında vereceğimiz bilgiler bunlar. Detaylar geldikçe sizlerle payalaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum