Yatırım yapmaya başla!

Yeni Venucia e30 EV Renault Kwid Temelinde Hazırlanıyor!

Yeni Venucia e30 EV Renault Kwid Temelinde Hazırlanıyor!

Dongfeng‘in Venucia markası, tamamı elektrikli otomobilin ilk görselini yayınladı. Resmen dünya otomobil markalarının EV araçlarıyla akın ettiği Çin pazarı için kompakt e30’da yerini alıyor. Yaklaşmakta olan Şangay Fuarı’nda sergilenecek model, Renault-Nissan ortaklığının bir meyvesi olarak görülebilir. Bu hafta başında Fransız şirketin City K-ZE modelinden bahsetmiştik.

Tamamında elektrik enerjisine bağlı kalınacak crossoverın, Kwid platformunda imal edileceğinden söz etmiştik. Öyle ki Nissan-Dongfeng-Renault ortaklığından, Venucia e30’da nasibini alacak.

Venucia, e30 ismini Nissan Leaf üzerinde kullanmıştı.

Dediğimiz gibi e30 ismi Leaf kasasında kullanılıyordu. Venucia, bu sefer yine grup üyelerinden Renault’un mini crossoverı Kwid tarafına kaydırmaya çalışmış. Bu kısım Çinli elektrikli modelin temelleriyle ilgili olan kısım.

Teknoloji kısmında e30, tanıtımı yapılacak K-ZE ile benzer süreçlere sahip. Farklar kısmından devam edersek; Kwid’den geleneksel ızgara ile ayrılan e30, elektriğin araçlar üzerindeki renk sembolü mavi ile belirginleştirilmiş.

Tampon Kwid’e göre farklı. Böylelikle en çok kaput kısmındaki logo değişimi ile birlikte ön görünüm biraz daha özgün. Venucia’nın oluşum parçalarının profil detayında yine mavi renkli marşpiyel bu kısmı belirginleştiriyor.

Fark ettiğimiz bir şeyde, Çinli şirket K-ZE’yi tamamen kullanabilirdi. Şöyle ki iki model de olağan bir Renault modeli üzerine geliştirildi ancak şekil bakımından benzer değiller. Sanıyoruz ki Renault, bu tasarımı kendisine saklıyor.

Detayını vermediğimiz bir şeyde, Nissan’ın da modellerini çıkardığı CMF-A platformu, e30 ve City K-ZE’ye ev sahipliği yapıyor. NEDC standartlarını incelediğimizde Venucia modelinin 250 km’ye kadar menzil sunması bekleniyor.

Venucia hakkında son gelişmelerini söyleyecek olursak; 2019 Şangay Otomobil Fauarı’na SUV konsepti T60 ve sedan D60’ın elektrikli tiplerine yer verecek. Tam detaylar Çin fuarı kapılarını açtığı zaman vereceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum