Yatırım yapmaya başla!

AutoRiview Toyota Supra’nın İleride SUV’a Dönüşeceğine İnanıyor!

Toyota'nın 2JZ motorlu efsanesi Supra'nın son nesline özel, bir tasarımcı tarafından SUV hayali kurulmuş.
AutoRiview Toyota Supra’nın İleride SUV’a Dönüşeceğine İnanıyor!

Şu anda “kesinlikle olamaz” denildiğini duysak da peşin konuşmamamızın daha mantıklı olacağını düşünüyoruz. Otomotivde SUV ve crossover araçların, dağdaki bir çığ misali sınıfların üzerine düştüğünü fark etmemek mümkün değil. Modellerin ismine, geçmişine bakılmadan, özümsenmiş kasa tipleri hızla yok ediliyor. Örnek mi arıyorsunuz? Mitsubishini’nin Eclipse efsanesi bildiğimiz üzere Eclipse Cross olarak daha fazla zemin yüksekliğinde üretildi.

15 senelik uzun bir bekleyişin ardından insanların Nissan GT-R ve RX-7 gibi sokak savaşçılarıyla her zaman yan yana andığı Supra, 2020 model yılı olarak Toyota tarafından üretilmişti. 2JZ’nin “vidayı sıksan beygir çıkar” mantığı belki A90’da kaybolmuştu. Bu konudan yola çıkan tasarımcı, Supra’nın da dönüşümüne inanıyor.

Toyota, çapını hızla genişleten SUV sarmalına kendini henüz kaptırmadı.

Yeni Toyota Supra A90 SUV CrossoverGelişmiş bir arazi taşıtı alt yapısına sahip olan Japon temsilci, henüz garipsiyeceğimiz bir durumla karşımıza gelmedi. CH-R adında, çok satan bir coupe platformu üzerine kurulan hibrit crossover ile ayrı bir bölümde ilerleyiş sağlamıştı.

JDM’in ikonik sedan isimleri günümüze kadar ya yok oldular ya da ticari açıdan dolayı şekillerini değiştirdiler. Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden Toyota’nın sizce Supra’nın SUV’una ihtiyacı var mı? Corolla, Yaris, Camry, Prius veya kamyonetlerden Hilux halen daha süper satış rakamları gösteriyor.

Auto Review işin aslı Supra’nın yeni bedenini çok gerçekçi düşünmüş.

Yeni Toyota Supra A90 SUV Crossover TasarımıÖnden bakıldığında isminin verdiği psikolojik düşünceden, Lamborghini Urus ile bir bağlantısı var gibi duruyor. Belki Toyota, İtalyan şirketten “alın bana evrenin ikinci en hızlı SUV’unu yapın” der! Böyle bir şeyin olması imkansız olsa da genişleyen kupasına göre hava kanallarının büyütülmesi ve arkaya uzanış şekli bir an insana “acaba” dedirttiriyor.

Sanatçı, Supra’yı çizerken yine BMW ortaklığını unutmamış. Zira, spor aracın geliştirmesinin sanırız %70’lik kısmı BMW’ye ait. Hayali spor coupe arazi aracımızın arka cam ve kısa bagaj tipi BMW X4‘ü yansıtsa da Supra SUV difüzörde ayrılıyor.

Ford’un Mustang gibi “aşık olmak için sesi yeter” dediğimiz bir spor otomobili bile SUV klasmanda bir varyantına hazırlanıyor.

Yorumlayacak olursak; düşüncemize göre bu kasayla Toyota epey iş yapar. Olsa tabi! Eski A80’ni uzaktan andıran karoseriyle Supra’nın SUV hali hoşumuza gitti. Bunun için siz nasıl bir yorum yaparsınız?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum