Yatırım yapmaya başla!

Toyota Supra’nın Nürburgring Pisti için Zamanlama Tahmini Yapıldı!

Toyota Supra baş mühendisi yaptığı açıklamada spor modelinin BMW Z4'ten daha üstün olduğunu ve yapacağı hızlardan bahsetti!
Toyota Supra’nın Nürburgring Pisti için Zamanlama Tahmini Yapıldı!

Detroit Fuarı ile birlikte merakla beklenen araçların gösterimleri yapılmıştı. 2018 yılından beri belkide 4 defa “şu fuarda çıkıyor, Supra için beklenen an geldi” gibi çağrışımlar duymuştuk. Teknik detay ve donanım özellikleri resmi olarak açıklanan Japon turbosu adına gelen yeni haberde, Alman Nürburgring pist turlamasını ne kadar dakikada tamamlayacağı tahmini konuşuldu.

Alt yapısı BMW ile kurulan Supra hakkında bir takım insanlar aleyhine sözcükler sarf etsede, Toyota’ya göre spor otomobili daha heyecan verici. Yola gücü aktaran V6 motorunun iyi performans sergilediği ve sergileyeceği birçok kere söylenmişti. Şimdi ise baş mühendis Tetsuya Tada 17 yıl sonra ortaya yeniden çıkardığı modeli hakkında konuştu!

Tetsuya Tada’yı bundan önce Supra ile Z4 arasında kafanızda kurduğunuz gibi bir ilişki yok demesinden hatırlıyoruz.

FT-1 ile ilk olarak gösterilen Supra, Road & Track’in yer verdiği habere göre Nürburgring pistini 7:40 zamanlamasıyla geçebileceğini söylüyor. Yeni Toyota Supra adına konuşan baş mühendisi; “Henüz resmi bir girişim gerçekleştirmedik. Nurburgring’in uzun düzlüğünde 250 km/h en yüksek hız sınırına büyük olasılıkla ulaşacak. Supra’nın hız sınırlayıcısını kaldırarak saldırı denemeleri yapacağız.” şeklinde açıkladı.

Supra, ayrı yumurta ikizi Z4’ten daha üstün bir spor otomobil.

Burada demek istenilen; aynı platform kullanılsa da Japon, Alman’ı geçecek deniyor! Toyota mühendisleri Supra’nın gelişim süreçlerinde hafif olmasına dikkat etmiş. Z4’ten daha hafif ve sert! Her ikisi modelde 3.0L motorla hareket ediyor. Aynı motor M2’de kullanıyordu ve Nürburgring pisti tur zamanlaması 7:52.36’dıydı.

M40i’yi de besleyen ünite yola 387 ps ve 500 nm torku iletecek. Z4 Roadster kalkış süresini bu şekilde 4.4 saniyede tamamlıyor. Supra cephesinde ise bu süre 4.1 saniye. Toparlayacak olursak; yakın zamanda yeni nesil Supra’nın pistlerde neler yapabileceğine bakılacak. Tahminlere göre tam turu 7:40‘ta atacak. Amaç, Z4 M40i’nin 7:55 süresini geçerek bunu daha kısa sürelere taşımak. Eğer ki Toyota Supra bunu gerçekleştirirse kafalardaki sorularda cevaplanmış olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum